Mersin Ülkü Ocakları il Başkanlığı Huzurkent’te vatandaşlarla birlikte iftar yemeğinde bir araya geldi. Her gün bir başka yerde halkla bütünleştiklerini belirten Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan bu kez de Huzurkent’te halkla bir araya geldiklerini ve iftar sonrasında GÖNÜLLERDE HER DEM ÜLKÜ OCAKLARI projemiz kapsamında “Eski Ramazanlar” konulu çay sohbeti yapılmıştır
İftar programına MHP Akdeniz İlçe Başkanı S.Erdoğan Alkaya, İlçe Yöneticileri, Niğde Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Kızıl, MHP Akdeniz Belediye Meclis Üyeleri , Mersin Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Ünlü, muhtarlar, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın ve çok sayıda davetliler katıldı. MHP Akdeniz İlçe Başkanı S.Erdoğan Alkaya, Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü doğan’a, bu etkinliği düzenlediği için teşekkür ederek bir plaket takdim etti. Sonrasında ise eski ramazanlar konulu sohbete geçildi.

Araştırmacı Yazar Mehmet Reşat Ata, eskiden ramazan günlerinde elektriğin olmadığı günleri hatırlatarak zor şartlarda oruç tutulduğunu bugünlerle kıyasladı. Yine eskiden komşuluk ilişkilerinin daha iyi olduğunu hatırlatan Ata, yapılan iftar yemeklerinden, yakın komşulara dağıtıldığını, bugünlerde ise apartman dairelerinde ki komşuların birbirinden haberleri olmadığını ve yemek dağıtma kültürümüzün kalmadığını dile getirerek, selamlaşma kültürümüzün de yok olmaya yüz tuttuğunu anlattı.

Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan, sohbetin ardından Ülkü Ocakları olarak Kerkük’e yaptıkları gıda ve giyim yardımlarının ne zor şartlarda yapıldığını Huzurkentlilerle paylaştı ve bu iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Add Comment