Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanlığı tarafından, 22/10/2016 Cumartesi akşamı Giresun Vahit Sütlaç Salonunda Üniversite ve Ortaöğretim teşkilatının kaynaşması için konser etkinliği düzenlendi. Yapılan etkinliğe Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanlığı’nın müzik grubu Grup Ülkümüz ve Sanatçı Ozan Manas katıldı.

Konser öncesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanlığına bağlı Üniversite ve Ortaöğretim teşkilatları şehir merkezinde “Milliyetçi Türkiye” yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından salona gelindi. Yapılan etkinliğe Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri Üniversite ve Ortaöğretimdeki bozkurt ve asenalar katıldı.

Adeta bir şölen havasında geçen konserde konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanı Hakan GÜLENÇ; ”Selam olsun gönlünü davasına verenlere, Ahde vefası olanlara, emanete sahip çıkıp, ihanet etmeyenlere selam olsun. Mensubu olmakla gurur duyduğumuz Ülkücü Hareketin, varlığına, birliğine, kimliğine yoluna ve yolundakilere selam olsun. Yüce Yaradan Bizlere Ruhsat Versin. Devletimiz Milletimiz Daim Olsun. Yaşasın Türk Devleti. Varolsun Türk Milleti. Kıymetli ülküdaşlarım değerli dava arkadaşlarım, güzel ülkemin memleketinin geleceği, asımın nesli, yürekleri çelikten bilekleri Estergon demirinden yiğit genç bozkurtlar, asenalar, burada sizinle olmaktan gurur duyarım. Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi bizlerle olsun. Hepinizin bildiği gibi bu dava yüreğini kendi elleriyle vatana verenlerin davasıdır. Bu dava Önkuzuların, Pehlivanoğullarının, Fırat Yılmaz ÇAKIROĞULLARININ davasıdır.

Sıcak ana kucağında, evinde, yatağında değil, kalleş mermilere göğsünü siper edenlerin davasıdır. Biliyorum ki bu yola baş koyarken gerektiğinde candan, , serden, yardan geçmeyi kabullendiniz. Ve yine biliyoruzki, bumemleketi savunmak bunu kabullenmiş vatana candan gönül vermişlere yani biz ülkücülere düşmektedir. Memleket kaygısı olan, vatan sevdası olan herkesi Ülkü Ocakları ile tanıştırmak, davamızı sevdirmek, bu kutlu ocağın asil vazifesi olan eğitim kültür ve sosyal faaliyetler ilevatana hayırlı evlat yetiştirmek olduğu sizlerin gayretleriyle mümkün olacaktır.

Yüreği bayrak elleri kalem tutan alnı ak başı dik tertemiz bozkurt bakışlı kardeşlerim unutmayınızki, yüce rabbim bizimledir. Resulullah bizimledir, başbuğ ve şehitlerimiz bizimledir. Zor dönemlerden geçen ülkemizde, bugünlerde vakarlı, metanetli ve sabırlı olmakbizi birbirimize düşürmeye çalışanlardan uzak durmak, davamızı ve birliğimizi zarar görmekten koruyacaktır. Birbirinize sahip çıkın, kenetlenin samimiyetle bağlı kalın ki bu davanın bir halkası olmakla zincirimizi kuvvetlendirin.

Şehitlerin Efendisi Hz. Hamza’yı, cennet mekân Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’i, ülkücü şehitlerimizi ve son şehidimiz Fırat yılmaz Çakıroğlu kardeşimizi rahmetle anıyor. Sizlere derin hürmetler sunarken gecemizin oluşmasında emeği geçen teşkilatımın değerli mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. Toyunuz kutlu olsun.Rabbim sizlerden razı olsun.’’ dedi.

Gecede bir önceki dönem Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanlığı görevini yürüten Ertuğrul Gazi KONAL’a Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Giresun İl Başkanı Hakan GÜLENÇ tarafından plaket takdim edildi.

Add Comment