Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un da katılımlarıyla üniversitelerde önümüzdeki dönemde yapılması gerekenlere yönelik olarak Üniversite Birim Başkanları ve Konsey Başkan Adaylarıyla birlikte Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz toplantıda yaptığı konuşmada “Genel merkezimiz Üniversite Biriminin planlamış olduğu bölgesel toplantı vesilesiyle 17 ilden gelen üniversite başkanı ve konsey başkanı arkadaşlarıma hem hoş geldiniz demek hem de bu vesileyle birkaç meseleye değinmek istiyorum. Memleketimizin içinde bulunduğu durum hepinizin malumudur. Bugün şahsi menfaatler ve makam sevdası vatan ve millet uğruna çalışmanın, mesai harcamanın önüne geçmiştir. Tarihi oyunlar temcit pilavı misali bugün yeniden sahnelenmektedir. Asla kabul edemeyeceğimiz gelişmeler yaşanmaktadır. Bu kapsamda terör örgütüne tavizler verilmiş, sınırlarımız adeta yol geçen hanına çevrilmiştir. Terör örgütü üyeleri sanki barış elçisiymiş gibi muamele görmekte, giden canların sorumlusu olarak neredeyse devletimiz suçlu ilan edilme noktasına gelmiştir. Terör şebekeleri hamilerinin de desteğiyle devletimizin yanı sıra en önemli kurtuluş ümidimiz olan gençliğimizi de hedef almaktadır. Üniversiteleri nasıl kazanıp yerleştiklerini herkesin bildiği terör örgütü uzantıları okullarımızı eğitim yuvası olmaktan çıkararak terör yuvası haline getirmeye çalışmaktadır. Tek amacı okumak ve devletin kadrolarında yer alarak yaşadığımız sorunlara ilaç olmak adına çalışmalar yürütecek olan gençlerimizin eğitim hakkı gasp edilmektedir. Üniversite yönetimleri ve kolluk kuvvetleri yaşanan bu vahim gelişmelere karşı sessiz kalmakta, hatta bazı yerlerde maalesef örtülü destek dahi verilmektedir. Geçmişte yaşanan saldırılara bakıldığı zaman hedefte Ülkücü Gençliğin olduğu açıktır. Sizler bu oyuna gelmeyeceksiniz. İlim tahsil ettiğiniz üniversitelerdeki öncülerimiz olarak iç çatışma çıkarabilecek her türlü provokasyonun önünde duracaksınız. Çünkü bu hareketin ve Türk milletinin kaybedecek bir evladı dahi yoktur. Önceliğiniz eğitiminizi tamamlayarak memleketimize faydalı bireyler haline gelmek olacaktır. İdeallerimizi idealleriniz bilecek; durmadan, yorulmadan çalışacak; gençlerimizi dini siyasete alet edenlerden, terör örgütü batağına çekmek isteyenlerden kurtaracaksınız. Türk Milleti’nin ümidi Ülkücü Gençliktir. Sorumluluğunuzun bilincinde olacak, ona göre hareket edeceksiniz.” Dedi.
Yaklaşan Öğrenci Konseyleri seçimlerine de değinen ve görüşlerini aktaran Kılavuz “Öğrenci Konseylerinin bulunduğunuz üniversitelerde temsiliyet noktasında sahip olduğu önemi hepiniz biliyorsunuz. Akabinde yapılacak Ulusal Öğrenci Konseyi seçimleri de Türk Gençliği adına söz sahibi olmak, vatan ve millet uğruna yapılacak faydalı faaliyetlerin, ülkemizde gençliğin yaşadığı sorunlara ilişkin yol gösterici çözümler sunmak ve ses getirmek adına oldukça önemlidir.Bu noktada sizlere düşen görev bulunduğunuz üniversitedeki konseyleri kazanmanız bunun neticesinde Ulusal Öğrenci Konseyi’ni İslami gereklere göre yaşayan, Ülkücü fikriyata sahip bireylerle yeniden şekillendirmenizdir. Seçim süreci boyunca masaların etrafında oturup, insanların size gelmesini beklemeyin. Çevrenizle iletişiminizi kuvvetlendirin. Üniversitelerinizde ve bulunduğunuz illerde gençlerin yaşadığı sorunlara yönelik olarak çözümler bulmaya çalışın. Seçimlerin öncesinde ve sonrasında stratejilerinizi bu temellere oturtun. Yolumuz elbette uzun ve çetindir. Hepinize inanıyor ve güveniyorum. Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” Dedi.
Genel Başkanımız konuşmasını tamamladıktan sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi Üniversite Birimi tarafından düzenlenen Orta Anadolu Bölgesi konsey başkan adayları toplantısında ilk etapta konsey başkan adaylarıyla konseyin önemi, konseyleri kazanma noktasında izlenmesi gereken yol ve yöntemler, konseyi kazanmadan önce ve kazandıktan sonra atılması gereken adımlar konuşuldu. Konsey başkan adaylarının sahip olması gereken görüntü ve özelliklere değinildi. Akademik ve idari personel ile öğrenciler arasındaki ilişkilerin ne düzeyde olması gerektiği belirtildi. Konsey başkan adayı arkadaşlarımızın hepsinin söz alarak düşüncelerini, fikirlerini, çalışmalarını ve isteklerini ifade ettikleri toplantıda önümüzdeki süreçte başta genel merkez olmak üzere diğer konsey başkanlarıyla da sıkı iletişim içerisinde olmaları gerektiğinin önemi vurgulandı. Seçimlerde izlenmesi gereken yol ve yöntemler genel olarak değil her üniversite özelinde değerlendirildi ve yalnız bu seçimlere yönelik değil ileriki zamanlardaki seçimler için de gerekli talimatlar verildi.

Add Comment