Genel Başkanımız’dan Yaz Kur’an Kursu Ziyareti

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’ten Yaz Kur’an Kursu Ziyareti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sinan Ateş, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal ile birlikte Keçiören Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki Bağlarbaşı Camii’nde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yaz Kur’an Kursu”na katılan çocuklarla bir araya geldi. Yaz kursu kapsamında Kur’an-ı Kerim’i öğrenen çocuklara Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından çıkarılan “Çocuklar İçin Kutadgu Bilig” ve Ülkü Ocakları olarak çıkarmış oldukları diğer yayınlardan hediye ederek lokum ikram etti.

Genel Başkanımız Sinan Ateş ziyaret esnasında çocuklarla sohbet etti. Çocuklarla yaptığı sohbette Kur’an-ı Kerim’i okumanın ehemmiyetine değinen Sinan Ateş: “Hadis-i şerif uyarınca sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir. Hocalarınızdan da sizlerden de Allah razı olsun. Kur’an’ı en güzel şekilde öğretiyorsunuz tabi yüce Allah’ın buyruklarının neler olduğunu da anlamıyla mutlaka hocalarınız öğretiyordur.” dedi.
Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerle yetişmesinin önemini kaydeden Ateş, Ülkü Ocakları’nın yeni çıkan ‘’ Çocuklar İçin Kutadgu Bilig’’ kitabıyla alakalı şu sözlere yer verdi: ‘’Ülkü Ocakları olarak Türklük gurur ve şuuru ile İslam ahlak ve faziletiyle nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda hazırladığımız yayınlarımız var. Son olarak hazırladığımız Yusuf Has Hacip’in 950 yıl önce yazmış olduğu Kutadgu Bilig’i çocuklar için hazırladık. Bu kitabı mutluluk veren bilgi olarak çeviriyorlar ama aslında Kut Veren Bilgi’dir. İslamiyet öncesinde Kutluk inancı vardır Türklerde. Hükümdarlara tanrı tarafından hükümdarlığın bahşedildiğine inanılırdı. Bu kitabın adı da Kut Veren Bilgi’dir. İslamiyet’ten sonra Türk medeniyetinin ortaya koyduğu en önemli eserlerden biridir. Biz Ülkü Ocakları olarak bu kitapları sizin seviyenize uygun olarak hazırladık. İnşallah sizler Kur’an-ı Kerim’i okuduktan sonra bunu da okursunuz.  Ateş sohbetin sonunda çocuklara başarılar dileğinde bulunurken Ülkü Ocakları olarak Türkiye genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açmış olduğu yaz Kur’an kurslarını ziyaret ettiklerini belirterek, çocuklara Ülkü Ocakları yayınlarını hediye edip onları Kur’an öğrenmeye teşvik ettiklerini ifade etti.

Add Comment