Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Yozgat’a giderek çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ilk olarak Yozgat Ülkü Ocakları tarafından açılan Ülkücü Şehitler Resim Sergisi’ni ziyaret etti. Sergiyi ziyaret ettikten sonra bir konuşma yapan Kılavuz “ Yozgat Ülkü Ocakları’nın hazırlamış olduğu şehitlerimize özel bir program vesilesi ile Yozgat’ta bulunmaktayız. Yozgat Meydanın da şehitlerimizin yani bu davanın özü olan ağabeylerimizin anısını yaşatmak adına resimlerinden oluşan sergiyi ziyaret edip, kendilerini burada rahmetle, minnetle ve saygıyla yad ediyoruz. Ülkücü Şehitler ilahi bir misyonun temsilcileri olarak vatan ve millet adına, Türk-İslam şiarına hizmet uğruna şehadet şerbeti içerek Allah katında en önemli mertebelerden biri olan şehitlik mertebesine erişmiş büyüklerimizdir. Onların bizlere emanetleri ise Ülkü Ocakları’dır Şehitlerimizin her birinin yaşantısına baktığımız takdirde her biri vatan aşkı ile yanmış, millet sevdası ile tutuşmuş ve memleketimizin sonsuza kadar var olması için mücadele verdiğini görmektesiniz. Nitekim Ülkücü Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun ailesine yazmış olduğu mektubun son kısmında Mustafa ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar; kellemi koymuş olduğumun bu yolun zaferi yakındır. Zafer Cenab-ı Allah’a inananların ifadesi de bu fikriyatımızı ve inancımızı açıkça ortaya koymaktadır. Yine başka bir şehidimiz rahmetli Fikri Arıkan, 26 Aralık 1982’de şahadete kavuşan ağabeyimiz, insanlığa ders mahiyetinde şehadetine ermezden evvel Allah’ın huzuruna abdestli gitmek için günler öncesinden aç kalıyor. İdam sehpasına aç bir şekilde yürüyor. Sebebine gelince idam edildikten sonra yediğimi çıkartmayım ve Allah’ın huzuruna abdestli kavuşayım anlayışıyla düğüne gider gibi ölüme gidiyor. Burada aklımıza öncelikle gelen hepsi hak dava olduğunu kabul ettiğimiz davamız uğruna Peygamber Efendimizin yolunda millet sevdası adına şehadete ermişlerdir. Şehitler kervanı olan Ülkü Ocakları’nın bugünkü temsilcileri olarak bizlere düşen görev bizlere bırakılan mukaddes emaneti korumak, teslim aldığımız sancağı en yükseğe çıkarmaktır. Vatanımızın birliğine, devletimizin bekasına yönelen tehlikeler karşısında tıpkı ağabeylerimizin yaptığı gibi gerekirse canımızı feda etme pahasına çelikleşmiş irademizle mücadele etmeliyiz. Bu serginin açılmasında ve şehitlerimizin manevi hatırasının yaşatılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadeleri kullandı.
Genel Başkanımız daha sonra Akdağmadeni, Çekerek, Sorgun, Sarıkaya, Boğazlıyan, Şefaatli ve Yerköy İlçe Ocaklarımızı ziyaret etti. İlçe Ocakları ziyaretlerinde Ocaklı Gençler bir araya gelen Kılavuz istişare toplantıları gerçekleştirirken yaptığı konuşmada “Ülkücü Gençliği öncelikli vazifesi eğitim ve öğretim hayatlarını başarıyla tamamlamaktır. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle analiz ederek, Türkçe bir bakışla yorumlayan, karşılaştığı problemlere çözüm önerileri üretebilen nitelikli bireyler yetiştirmeliyiz. Devletin önemli kadrolarına milli ve manevi hasletlere sahip olmanın yanında alanında uzmanlaşmış, milletimizin derdiyle dertlenerek bunlara deva olmayı kendine vazife bilen gençlerimizi yerleştirmeliyiz. Bu makamlara gelme isteğimiz nefsimizden ötürü değil sevdalısı olduğumuz milletimize ve devletimize hizmet etme aşkından ileri gelmektedir. İdareci olmanın vebali büyüktür. Buna uygun davranacak hak yemeyecek, yedirmeyeceksiniz. Sizler Ataları büyük astronomi ve matematik bilgini Ali Kuşçu, Dünya’nın dönüşünü keşfeden Biruni, dünyayı mizah bir yönden anlatarak betimleyen Evliya Çelebi ve daha pek çok alimin olduğu bir coğrafyanın günümüzdeki temsilcileri, geleceğimizin de umudusunuz. Ülkücü olmakta bunu gerektirir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Yüksek Vasıflı Türk ilkesinden hareketle Bilgi çağına Türk’ün mührünü vurabilmek için; bilgili, ilkeli, karakterli, ahlaklı ve çalışkan gençler yetiştirmek durumundayız. Türk gençliğinin maziden atiye uzanan tarih çizgisinde şerefli, başarılı, sağlam bir mevkie sahip olmasını sağlamakla mükellefiz.” Dedi.
Ülkemizde son dönemde yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Kılavuz “ Türkiye tarihi sınavlarından birini daha vermektedir. Teslimiyetçi bir politika izleyen mevcut siyasal iktidar devletimizi ve vatanımızı çarmıha gerilmiş bir vaziyette savunmasız hale getirmeye çalışmaktadır. Milli birliğimiz ve bütünlüğümüz tehdit edilmekte, mukaddes saydığımız dolayısıyla el üstünde tuttuğumuz tüm değerler itibarsızlaştırılmaktadır. Kahramanlara hain, hainlere kahraman muamelesi yapılmakta, elleri kanlı terör örgütünün canileri kırmızı halılarda karşılanmaktadır. Bu vahim tablo içerisinde çaresiz bırakılmak istenen,  yalnızlaştırılmaya çalışılan Türk Milleti’ni düştüğü darboğazdan kurtaracak, Türklüğümüzü hapsetmeye çalışan zihniyetlere cevabı verecek olan Ülkücü Harekettir. Ülkücü Hareket son neferi var oldukça ihanet projelerinin hiçbir geçerliliği yoktur. Bu ülkede son kale Milliyetçi Harekettir ve bu kalenin temelleri çok sağlam bir şekilde inşa edilmiştir. Allah’ın izniyle Ülkücü hareket dimdik ayaktadır ve bu hareketi çökertmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’nin geleceği, Türk milletinin varlığını sürdürmesi, mutlaka sizler gibi değerli arkadaşlarımın yoğun ve gayretli çalışmaları sayesinde gerçekleşecektir.” İfadeleri kullandı.
Ülkücü Harekete yönelen saldırılara da değinen Kılavuz “ Karşılarındaki tek gücün Ülkücü Hareket olduğunu bilen emperyalist güçler ve onların iş birlikçileri Ülkücü Hareketi yıldırma ve yok etme politikası izlemektedir. Özellikle üniversitelerimizde tek derdi okumak olan Ülküdaşlarımıza yönelik saldırılar düzenlenmektedir. Üniversite yönetimleri, idari birimler ve kolluk kuvvetleri yaşanan bu saldırılara adeta göz yummaktadır. Bu ihanet sarmalının neticesinde Fırat Çakıroğlu Ülküdaşımız şehadet mertebesine erişmiştir. Fırat Çakıroğlu’nun, Cengiz Akyıldız Ağabeyimizin, Hasan Şimşek kardeşimizin şehadetlerinin vebali mevcut siyasal iktidarın üzerinedir. Olayın faillerinin peşi asla bırakılmayacaktır. Ülkü Ocakları Genel Merkezi tüm Ülküdaşlarımızın sonuna kadar yanındadır, herkese bir telefon uzaklıktadır. Şunu unutmayın. Yolumuz uzun ve çetindir. Atalete asla kapılmayacak, mücadeleden geri durmayacaksınız, durmayacağız. Sonucu ne olursa olsun vatanımızın birliği ve bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz.” dedi.
Yozgat’taki temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra kentten ayrıldı.

Add Comment