Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Yozgat Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Ülküde Birlik Şöleni’ne katıldı.
Düzenlenen şölene Genel Başkanımızın yanı sıra Prof. Dr. Mustafa İlbaş, Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz, İl ve İlçe Ocak Başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman’ın konuşmasıyla başlayan şölende Genel Başkanımız Olcay Kılavuz da bir konuşma gerçekleştirdi. Kılavuz konuşmasında “Bugün Yozgat’ta siz değerli Ülküdaşlarımla bir araya gelmekten ötürü çok mutluyum. Bu organizasyonda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Yozgat denildiği zaman akla Ülkücü Harekete büyük hizmet etmiş gönül insanları gelir. Yozgat Atatürk’ün övgüsüne mazhar olmuş, vatan ve milletin bekası uğruna mücadele etmiş yiğitlerin diyarıdır. Ülkü Ocakları yarım asra yakın geçmişi olan müstesna bir kuruluştur. Ülkü Ocakları bugünle kolay gelmemiştir. Ülkü Ocakları Rahmetli Başbuğumuzun emanetidir. Şimdiye kadar çileyle, cefayla, mağduriyetle, mahkumiyetle, gözyaşıyla ve daha pek çok sıkıntıyla mücadelesini vermiştir. Ancak mücadelesi her zaman haktan hakikatten milletten ve devletten yana olmuştur. Bizler dün olduğu gibi bugün de Dünya’nın en büyük gençlik teşkilatlanması olarak her ne pahasına olursa olsun; her türlü ayak oyunlara karşı milletimizi ve devletimizi ortadan kaldırmaya çalışanlara karşı mücadelemizi devam ettireceğiz. “ dedi.
Ülkü Ocakları’nın dünden bugüne devletine ve milletine hizmet edenler neferler yetiştirdiğini ifade eden Kılavuz konuşmasına şöyle devam etti. “Ülkü Ocakları bugüne kadar çok sayıda insan yetiştirmiştir. Kimisi siyasi, kimisi akademik anlamda önemli başarılara imza atmıştır, atmaya da devam etmektedir. Bizler de aynı anlayışla içinde bulunduğumuz karanlık dönem içerisinde sahip olduğumuz kutlu misyonun takipçileri olarak, gençlerimizin şahsiyetli, imanlı ve ahlaklı bir şekilde yetişmesine katkı sunmak, Türklük gurur ve şuuru; İslam ahlak faziletine sahip örnek bir Müslüman Türk genci olarak devletimizin ve milletimizin hizmetine sunmak adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ülkü Ocakları bünyesinde kumandası belli olmayan odakların bataklığından kurtarmak adına projeler hayata geçiriyoruz. Önceliğimiz eğitim olmak üzere, gençlerimizin her anlamda kendini geliştirmesine katkı sunmak amacıyla edebiyattan spora kadar pek çok alanda eğitim imkanı sunuyoruz. Gençlerimizin lisans eğitimleri esnasında en büyük sorunlarından biri olan barınma ihtiyacına yönelik olarak hayata geçirdiğimiz Ülkü Evleri projesi kapsamın ev ve yurt sayımız gün geçtikçe artıyor. Erol Güngör Eğitim Programı kapsamında ortaöğretimden başlamak üzere bir eğitim programı içine alınan gençlerimiz uzman gözetiminde yetiştiriliyor, gün yüzüne çıkartamadıkları becerilerini sergilemeleri adına fırsat veriliyor. Bu çalışmalarımız sadece Türkiye’yi de kapsamıyor. Türk Dünyası için de elimizden geleni yapıyor, olması gerektiği gibi yüreğimizi açıyoruz.” İfadelerini kullandı.
Ülke gündemine de değinen Kılavuz “Biz Türk Gençliği’nin doğru bir şekilde yetişmesini sağlamak amacıyla bu çalışmaları yaparken bir yandan ülkemizde olan içimizi acıtıyor. Dün neye olmaz dediysek bugün Türkiye’de maalesef oluyor. Türk bayrağının indirilmesi, andımızın kaldırılması, Ne mUtlu Türküm Diyene yazılarının silinmesi, bayrak açmanın provokasyon olarak görülmesi, Türkiye Cumhuriyeti ibarelerinin kaldırılmasını bir 12-13 yıl önce aklımızın ucundan bile geçiremezdik. Bugün mevcut siyasal iktidarın takındığı tavır bölücüleri cesaretlendirmiştir. Bütün bu olanlar karşısında Türkiye Cumhuriyetinin bekası içi endişeliyiz. Nitekim yapmamız gereken birlik olmak, omuz omuza vermektir. Bizlere düşen görev kurtuluş için, karanlık günlerden aydınlık günlere ulaşmak adına Başbuğumuzun da dediği gibi ”İlahiyat fakülteleriyle tıbbiye laboratuarlarını” birleştirmekten geçer. Gençlerimizi bu anlayışla yetiştirecek geleceğin büyük ve Lider Türkiye’sinin mimarları olmasını sağlayacağız.” Dedi.
Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından Recep Kunduz eşliğinde semazen gösterisi yapıldı. Osman Öztunç ve Ali Kınık konserlerini vermesinin ardından düzenlenen şölen sona erdi.

Add Comment