Genel Başkanımız, Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nın Açılışını Yaptı.

Türkiye Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Ankara’daki Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonun açılış seremonisine,

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin’in özel davetlisi olarak katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş seremoninin açılış konuşmasını yaptı.

Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda dereceye giren yarışmacılara madalyalarını taktim eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, açılış konuşmasında :“Spor, vazifeye her an hazır bulunmanın, direncin, disiplinin ve sağlığın en büyük destekçisidir. Gençleri kötü alışkanlıklardan korur, uyuşukluktan, tembellikten ve karamsarlıktan kurtarır.  Spor yalnızca fiziki güç üstünlüğü sağlanması anlamında değil karakter, ahlak ve zekâ gelişimi açısından da son derece önemlidir.” dedi.

Sinan Ateş gençlerin spora katılımı ile ilgili şu sözlere yer verdi:“Türk gençlerinin bilimin ışığında ruhen, ahlâken, zihnen ve bedenen çok iyi yetiştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Türk gençliğinde spora; sevgi ve ilgi uyandırılmalı, spor bir kitle hareketine, milli bir etkinlik hâline dönüştürülmelidir.  Bu anlamda, beş bin yıllık Türk medeniyetinin mirasçılığını üstlenmiş bulunan Ülkü Ocakları olarak Türk gençlerinin sporun her dalı ile uğraşmasını istiyor, bekliyoruz. Kendim ve yönetimim de bu anlamda hitap ettiğimiz gençlere örnek olmak adına vakit buldukça değişik sporlarla ilgilenmeye çalışıyoruz. At binme ve yüzmenin yanı sıra kick-box antrenmanlarımızı da ihmal etmemeye çalışıyoruz. Bütün il teşkilatlarımıza gençler için spor kursları açılması için talimat gönderdik, bu yönde çalışmalarımız devam ediyor.”

Sinan Ateş, konuşmasını gençlere seslendiği şu sözleriyle noktaladı: “Sizler ayrıca çok önemli bir vazife icra ediyorsunuz. Uluslararası organizasyonlara bayrağımızı göndere çektirip İstiklal marşımızı okutma gururunu yaşıyorsunuz. Türk milletinin de göğsünü kabartıyorsunuz. Her biriniz ayrı ayrı milli gururumuzun bir vesilesisiniz. Bunu unutmayın.”

 

Add Comment