Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Sivas ilini ziyaret etti.
Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ ve Ülküdaşlarımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız kendisini karşılamaya gelenlerle selamlaştıktan sonra Ocak binasına geçti. Burada Ocaklı Gençlerle bir toplantı gerçekleştiren Kılavuz başta eğitim-öğretim hayatının önemine dikkat çekerken yaptığı konuşmada “ Ülkücü Gençliğinin her bir ferdinin öncelikli vazifesi ne olursa olsun eğitim hayatlarını mutlaka başarıyla tamamlamak olmalıdır. Ülkü Ocakları’nın kuruluş felsefesinden ve misyonundan hareketle sizlerden yegâne beklentimiz ve isteğimiz de budur. Çünkü gençlik, bu Milletin en kıymetli hazinesidir. Kendinizi, çağa ayak uyduran, özellikle de ilim tahsil ettiği alandaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, böylece Milletimizin sorunlarına akılcı çözümler üretebilen nitelikli bireyler olarak yetiştirmelisiniz. Bugün ülkemizin yaşadığı sorunların başlıca sebepleri elbette ki,  gayri milli politikalar ve dışa bağımlılıktır. Yaşanan tüm sıkıntıların önüne geçmek,  Türk Milletini çağdaş medeniyetlerin de ilerisine geçirmek için ihtiyacımız olan, her anlamda milli ve yerli bir sistemin kurulmasında Ülkücü Gençler olarak öncü rol oynamalısınız. Dört yıllık lisans eğitiminin sonunda diploma almayı yeterli görmeyip lisansüstü eğitime de yönelerek, yabancı dil öğrenerek alanınızda en iyilerden biri olmak için çalışmalısınız. Unutmayın ki; fikirlerimizi iktidar yapabilmek, devlet yönetiminde söz sahibi olmak sizin emin adımlarla, durmadan ve yılmadan ilerleyişinizle mümkün olacaktır. Bu noktada desteğimiz sonuna kadar sizlerledir. Çünkü geleceğin kurtuluş ümidi, devletimizin kuruluş felsefesi olan Türk Milliyetçiliği fikriyatının teminatı Ülkücü Gençlerdir. Hepinize inanıyor ve güveniyoruz. Eğitim-öğretim hayatınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” dedi.
Son günlerde ülkemizde yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Kılavuz “Türkiye’de sokaklar adeta savaş alanına çevrilmiştir. Açılım ihanetiyle başlayan süreç, başta Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere Milliyetçi – Ülkücü Hareket’in tüm öngörü ve uyarılarına rağmen devam ettirilmiştir. Vatan hainleri için bayraklarımızı yerlerinden indirmek, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün heykellerini yerlerde sürüklemek artık eylemlerin bir parçası olarak görülmeye başlamıştır. Mevcut siyasi iktidarın tavizkar ve teslimiyetçi politikasıyla kanı bozuk vatan hainleri daha da cesaretlendirilmiş; karakollarımıza, çevik kuvvetimize hatta şehrin ortasında İl Emniyet müdürümüze kurşun yağdıracak kadar zıvanadan çıkmışlardır. Terör örgütü sempatizanları son dönemde Ülkücü Hareketi kışkırtmaya yönelik saldırılar da düzenlenmektedir. Bozkurt yapıp slogan atarak içimize sızmaya çalışan provokatörlerle sokak çatışmaları havası yaratılmak istenmekte, milli birliğimizin ve bütünlüğümüzün son kalesi olan Ülkücü Hareketi yıpratmak ve yok etmek adına oyunlar tezgâhlanmaktadır. Ülküdaşlarımız ne olursa olsun sağduyuyu elden bırakmamalı, vatan hainlerin provokasyonlarına gelmemelidirler. Ülkemizde “Arap Baharı” “Halkın Uyanışı” gibi menşei malum odaklar tarafından servis edilen ve üniter yapıyı sarsarak çok başlı bir yapı oluşmasına yol açabilecek hiçbir provokasyona alet olunmamalıdır. Teröristlerle mücadele etmek devletin yetkililerinin ve kolluk kuvvetlerinin görevidir. Bizler bu tür konularda uyarılarımızı yaparken devletimizin ve milletimizin selametini düşünüyoruz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün ve devletimizin bekasının korunması adına ihanete bulaşmamış olmak kaydıyla her vatandaşımız kutlu sancağımız altında toplanmaya davet ediyor, Çanakkale ruhuyla aynı safta buluşmaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Üniversitelerde yaşanması muhtemel bir takım olaylarla Türk Gençliğini ilim-eğitim yolundan saptırmaya çalışanların olabileceğine de dikkati çeken Kılavuz “Bölücü örgütün taşeronları tarafından üniversitelerimiz ve dâhilinde gençlerimiz hedef seçilmiştir. Üniversiteleri nasıl kazandırılıp yerleştirildikleri herkesin malumu olan terör örgütü uzantıları, okullarımızı eğitim yuvası olmaktan çıkararak terör yuvası haline getirmeye çalışmaktadır. Gençlerimiz arasında suni gündemler üzerinden çatışma çıkarılmak istenmekte, kavga ve kargaşa ortamına zemin hazırlanmaya çalışılmaktadır.  Eğitimli bir Türk Gençliğinin yetişmesinin kendi emellerini gerçekleşmesine mani olacağını bilen teröristler ve bunların iplerini tutan Batılı güçler eğitim kurumlarında huzuru bozarak kavga ortamı yaratma çabasındadır. Sizleri eğitimlerinizden alıkoyup sonu belli olmayan bir yola sürüklemeye çalışanlara fırsat vermeyecek, en ufak sorunda dahi üniversite yönetimlerini ve kolluk kuvvetlerini bilgilendireceksiniz. Nitekim sokakların karanlığından uzak durmalı üniversitelerdeki kavga ve kargaşa ortamına prim verebilecek davranışlardan kaçınmalısınız. Sokaklardan süzüle süzüle gelmiş bir hareket olduğumuzu aklınızdan çıkarmamalı, bunun bir fayda getirmeyeceğinin bilincinde olmalısınız. Bizler sonuna kadar sizin yanınızdayız. Unutmayınız ki; zaruret halinde gerekeni yapmak üzere meşru müdafaa hakkımızı da saklı tutmaktayız. Vatanımız ve milletimiz için ne yapacağımız, neyi göze alacağımız herkes tarafından gayet iyi bilinmektedir.” dedi.
Ocaklı gençlerin büyük bir dikkatle dinlediği Genel Başkanımız; “Ülkücü her şeyden önce her anlamda adam gibi yaşayan, az önce belirttiğim çerçevede vatanı ve milleti uğruna çalışmayı kendine görev addeden kişidir. Ülkücü, Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de vurguladığı üzere; toprağın altında dümdüz yatabilmek için toprağın üstünde dimdik durandır. Ülkücüler yaşantısına dikkat etmeli, bulundukları ortamda çevrelerine her anlamda örnek olmalıdır. Ocaklarımıza gelen, teşkilatımızın içinde bulunan herkes hareketlerine dikkat etmeli temel değerlerimizden asla taviz vermemelidir. İçinde bulunduğumuz dönem de göz önünde bulundurulduğunda, her Ülküdaşımıza büyük bir sorumluluk düşmektedir. Ülkemizi düştüğü darboğazdan kurtarıp, sonu gözükmeyen tünelden çıkararak kurtuluş ışığına ulaştıracak olan Ülkücü Harekettir. Ağabeylerimiz Türklük uğruna, ezanlar dinmesin bayraklar inmesin diye canlarını ortaya koymuştur. Onlardan aldığımız kutlu mirasa sahip çıkmak adına herkes davasının farkında olmalı davanın menfaatini kendi menfaati olarak bilmelidir.” ifadelerine de yer vererek sözlerini sonlandırdı.
Temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra Sivas’tan ayrıldı.

Add Comment