Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş İzmir’de

İzmir Ülkü Ocaklarının İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği iftar programına Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş’in yanısıra MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, İzmir Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Çakıroğlu, geçmiş dönem milletvekilleri, stk temsilcileri ve bir çok vatandaş katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşma yapan Genel Başkanımız Sinan Ateş:” Milletlerin varlıklarının devamı, dinî, tarihî, iktisadi ve kültürel unsurların millet şuurunu meydana getirmesiyle mümkündür. Milleti diri ve iri tutan, bir tutan, ideallerine ve değerlerine sımsıkı sarılmasını sağlayan millî şuurdur. Milli şuur istiklalimizin ve istikbalimizin emniyet kilididir. Milli şuurun kazanılması ise ancak milli hafızayla olur. Milli Hafıza, bir milletin tarih boyunca tecrübe ettiklerinin kuşaktan kuşağa yazılı ya da sözlü olarak aktarılması suretiyle oluşan ortak hafızadır. Milletleri millet yapan ana unsur, Milli ruhu ve heyecanı zinde tutan, geleceğe ümitle bakılmasını sağlayan kuvvet budur.” dedi.

Konuşmasının devamında İzmir’in ehemmiyeti için Genel Başkanımız şunları kaydetti: “İzmir Anadolu’nun işgaline sıkılan ilk kurşun, verilen ilk şehittir. İşgalcileri denize döken vatanperverliktir. İzmir, Türk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir” diye haykırdığı yerdir. 15 Mayıs 1919’da Hasan Tahsin’in attığı ilk kurşun vatanın neredeyse tamamının işgalden kurtulması için ilk kıvılcımı yakmış, Atatürk’ün “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz” emriyle başlayan ve bir tane bile düşman askeri kalmayana kadar verilen amansız savaşta, İzmir’in hayati öneme sahip mücadelesini unutmak mümkün değildir. İzmir, göğsündeki yarasına aldırmadan hükümet konağına al bayrağı çeken Yüzbaşı Şerafettin Bey’dir. Direncin, dirliğin ve dik duruşun sesidir. İzmir milli mücadelenin ilk ve son sözüdür. Aziz milletimizin önümüzdeki binyıllarda da bu topraklarda kalacağının bütün dünyaya ilanıdır. Hiçbir silahın, hiçbir zırhlının, yurt sevgisinden ve milli onurdan daha üstün, daha güçlü olamayacağının ispatıdır. İzmir, evlatlarını düğüne gönderir gibi vatan müdafaasına gönderen annelere sahip bir milletin yenilmez olduğunu cihana duyuran şehirdir. İzmir Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Genel Başkanımız konuşmasının sonunda ülkücülerin Türkiye ve Türk milleti için hizmet etmeye devam edeceğini ifade edip, “Görüş ve önerileri ile ufkumuzu aydınlatan Bağbuğ’umuz Alparslan Türkeş ve Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinden ayrılmayacağız.” sözüyle konuşmasını sonlandırdı.

Add Comment