Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş Çanakkale’de

Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş, Çanakkale Ülkü Ocaklarının daveti vesilesiyle Çanakkale’ye geldi. Çanakkale Ülkü Ocaklarının iftar sofralarına konuk oldu ve ardından birtakım ziyaretlerde bulundu.
Çanakkaleli ülküdaşlarına konuşma yapan Ateş, sözlerine hayırlı ramazanlar dileyerek başladı. Çanakkale’nin tarihi ehemmiyetine dikkat çeken Ateş, Çanakkale Ocak Başkanına ve yönetimine teşekkürlerini iletti.
Konuşması boyunca Çanakkale’nin tarihi önemine ve Türk’ün kahraman ecdadına vurgu yapan Genel Başkanımız Ateş, konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Türk milletinin ülküsünü temsil eden, kutlu bir davanın fedakâr erleriyiz. Ölüm karşısında geri adım atmayan, hayatın güçlüklerine pes etmeyen bir mazinin mirasçılarıyız. Tarihin bir yüklediği sorumlulukların farkında, biçtiği ülkücü vazifesinin peşindeyiz. Uzakların, çok uzakların Türk suları gelip burada birleşti, bir göl oldu, baraj oldu, şimdi bu baraj kurak topraklarımıza su, uzak topraklarımıza enerji verecektir. Başaramazsak ruz-i mahşerde kutlu fethin mimarlarına karşı boynumuz bükük olur. Dost ile düşman birbirine karıştı diye yeise kapılmayacağız. Bir büyük dost var ki ondan vaat aldık. Yeisi, zulmü, kahrı yok edeceğiz. Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin önderliğinde kutlu yürüyüşümüz sürecek. Gayret bizden, başarı Allah’tandır. Unutmayalım ki zafer, ümit ile imandan ayrılmaz.”
Ocak ziyareti sonrasında Genel Başkanımız, önce Akbaş Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitlerimize dualarda bulundu. Ardından Bigalı Köyü’nde Atatürk evini ziyaret etti ve buradan da 57. Piyade Alayı Şehitliği’ne gelerek buradaki şehitlerimizi de yad etti. Genel Başkanımız, daha sonra, Türk askerinin cesaretinin nişanı olarak ifade ettiği Conkbayırı’nı ve Çanakkale Şehitliği ile Şehitler Abidesi’ni de ziyaret ederek Çanakkale ziyaretlerini tamamladı.

Add Comment