Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş Aksaray’da

Aksaray Ülkü Ocakları’nın düzenlediği iftar programına Genel Başkanımız Sinan Ateş, MHP MYK Üyesi Mehmet Duygulu, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticileri, MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen, Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Muhsin Arslan, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Taner Kara ve bağlı sendikaların yöneticileri ve üniversite öğrencileri katıldı.
Aksaray Ülkü Ocakları’nın düzenlediği iftar programında konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş:” Ülkü Ocakları Türkiye için vardır. Ülkü Ocakları, Türk-İslam coğrafyalarının umudu olmak için vardır. Ülkü Ocakları Türklüğün bekası için vardır. Ülkü Ocakları büyük bir fikrin, onurlu bir tarihin, eşsiz bir kaynaşma kültürünün tezahürüdür.” sözleriyle Ülkü Ocakları’nın varlık sebebini izah etti.
Ülkü Ocakları’nın dünyanın en büyük gençlik teşkilatı olduğunu ifade eden Genel Başkanımız teşkilatlanmayı oturttuğu üç saç ayağını şu sözlerle açıkladı:” Teşkilatçılık dediğimiz şey üçayağa basar. Birincisi Türk geleneğinin, Türk düşüncesinin teşkilatlanma yeteneğidir. İkincisi birlikten kuvvet doğar ilkesidir. Üçüncüsü tecrübelerdir, yaşanmışlıklardır.
Tarih şuuru ile ilgili açıklamalarda bulunan Ateş:” Tarih şuuru, geçmişin yorumunu, yaşanan zamanın algılanmasını ve geleceğe ait beklentileri ihtiva eden bir “şuur” ve “farkındalık”tır. Gençlerimize, tarih şuurunu vermemiz lazım. Tarih şuuruna sahip nesiller, imanına, milletine ve bütün maddî ve manevi değerlerine sahip çıkacaktır.” Dedi.
Genel Başkanımız, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın 18-19 Mayıs’ta Samsun’da tertip ettiği “Gençlik Kongresi” için:” 8 ülkeden akademisyenlerin katılımıyla 12 oturumda 45 tebliğin sunulduğu akademik bir kongre gerçekleştirdik. Kongrede, ilk kez çalışılan, konular vardı, araştırmacılar birincil kaynaklar kullandı. Bu da Ülkü Ocaklarının bundan sonra akademik literatüre girmesine ve atıf almasına vesile olacaktır. Milli Mücadelenin 100. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sonsuza kadar hür olacağını dünyaya Samsun’dan haykırdık. Akademik kongremizin ardından büyük bir “Gençlik Şöleni” tertip ettik. Muazzam bir etkinlik oldu. Fakat konu Ülkü Ocakları olunca bizim basınımız maalesef ahraz kesilmekte, görmemekte, duymamaktadır. Çok şükür ki sosyal medya var. İnsanlara sosyal medya üzerinden bu çalışmalarımızı duyurduk.’’ diyerek ulusal basına sitem etti. Ateş konuşmasını Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak 29 Mayıs’ta İstanbul’da düzenleyecekleri Fetih Şöleni’nin duyurusunu yaparak sonlandırdı.

Add Comment