Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş Adana’da

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sinan Ateş, Adana Ülkü Ocakları’nın düzenlediği iftar programı için Adana’ ya geldi. İftar programına vatandaşların yanısıra MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Zorba, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Emin Canlı, Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Şahin Ceylan, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Demir ve ülkücü şehit aileleri de katıldı.
Adana Ülkü Ocaklarının düzenlediği iftar programında konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sinan Ateş, Kadir Gecesi öncesinde şehitlerimizi andı.
“4 Ocak 1968’de henüz 22 yaşında bir fidan iken Ankara’da şehit olan ilk şehidimiz Osmaniyeli Ruhi Kılıçkıran’dan 20 Şubat 2015 tarihinde İzmir Ege Üniversitesi Kampüsünde şehit edilen 24 yaşındaki Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar verdiğimiz her bir şehidimizin acısı hala yüreklerimizdedir.
Onların hatıralarını yere düşürmemek, emanetlerini hakkıyla benimseyerek layık olduğu seviyelere yükseltmek vefa borcumuz, dava sorumluluğumuz ve insani ödevimizdir.” Konuşmasının devamında şehitlik mertebesini peygamberlikten sonra ulaşabilecek en yüce mertebe olduğunu hatırlattıktan sonra “Şehitlerimiz bizim istiklalimizin, bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir.” ifadesini kullandı.
Ateş, konuşmasını “Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde; Türk milletinin istikbal ve istiklalini korumak, bekasını teminat altına almak, geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’sini kurmak bizim şehitlerimize karşı borcumuz ve sorumluluğumuzdur.
Mücadeleleri rehberimiz, davaları yolumuzdur.” diyerek bitirdi.

Add Comment