Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüü ve Etimesgut Ortaokulunu Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve Genel Merkez Yöneticilerimiz tarafından ziyaret edildi. Öğretmenlerimize karanfil dağıtan Genel Başkanımız sohbet etme fırsatı da buldu. Kılavuz sohbet esnasında yaptığı konuşmada “ Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştirmek için var gücüyle çalışan fedakarlığın zirve isimleri olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” Sözünde dediği en büyük umudumuz ve hazinemiz olan gençliğimiz sizlere emanettir. Ağaç yaşken eğilir misali geleceğimiz, umutlarımız sizlerin ellerinde şekillenecek, gençlerimiz daha güçlü ve milli bir Türkiye yaratmak adına aldıkları eğitimle milletimizin hizmetine girecektir.” İfadelerini kullandı.
Öğretmenlerimiz de bu ziyaretlerden ötürü çok mutlu olduklarını dile getirerek yapılan bu ziyaretten ötürü Genel Başkanımıza teşekkür etti.
Genel Başkanımız ayrıca okulda bulunan öğrencilerle de yakından ilgilenerek onlarla da sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Add Comment