Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Kocaeli Ülkü Ocakları’nın mülkü alınan yeni hizmet binasını ziyaret etti.
Ocaklı gençlerle bir araya gelerek konuşma yapan Kılavuz “Ülkü Ocakları, alimler tekkesi kadar kutsal, peygamber ocağı kadar mübarek, asker ocağı kadar disiplinlidir. Bu kutlu çatı altında hakkın rızasını kazanmak adına görev yapmak, vatan ve millet uğruna çalışarak ecdad yadigarına sahip çıkmak herkese nasip olmaz. Ocaklar bizlere şehitlerimizin emanetidir. Sizlerin çalışkan, eğitimli fertler olarak vatanımıza ve milletimize hizmet edecek fertler olmanız için var olan bu kurumun kıymetini iyi bilin.” dedi.
Daha sonra Kocaeli Kitap Fuarı’nda yer alan Kocaeli Ülkü Ocakları standını ziyaret eden Genel Başkanımız, stantta görevli Üniversiteli Ülküdaşlarımızla sohbet etti. Kılavuz sohbetinde “Ülkücü okuyan, araştıran, bu kapsamda dünyada yaşanan gelişmeleri analiz edebilen kişidir. Bu noktada kültürel bir faaliyet olarak gösterdiğiniz bu çalışmayı tebrik ediyorum. İnşallah ileride sizler gurur duyacağımız başka çalışmaları da yerine getireceksiniz.” İfadelerini kullandı. Genel Başkanımız daha sonra standımızda ilgisini çeken kitapları inceledi, beğendiklerini kendi kütüphanesine kazandırdı.
Kitapların tanıtıldığı diğer bölümleri de gezerek katılımcılarla ve misafirlerle de selamlaşan Genel Başkanımız daha sonra Kocaeli’nden ayrıldı.

 

Add Comment