Genel Başkanımız Dr. Sinan ATEŞ’ten Japon Araştırmacı Keisuke Wakizaka’ya Anlamlı Hediye!

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan “Ülkücüler Atatürk’ü Sattırmaz” kampanyası kapsamında 1881 adet ücretsiz Nutuk dağıtımı hız kesmeden devam ediyor. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan ATEŞ’i geçtiğimiz gün ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi veren Keisuke Wakizaka şanslı 1881 kişiden bir tanesi oldu.

Yıllardır Türkiye’de yaşadığını söyleyen Wakizaka kısa sürede Türk halkını çok sevdiğini, Japonya’da MHP’yi anlattığını ve Japonlar’ın da Ülkücüler gibi örf ve adetlerine çok bağlı olduklarını ifade ederken okuduğu kitaplarla MHP’yi ve Ülkücüleri kendine yakın bulduğunu anlattı.

Ayrıca Keisuke Wakizaka; yapmış olduğu bilimsel araştırmalar sayesinde Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu 4.Türk Dünyası Hizmet Ödülleri programında “Yılın Türk Dünyası Hizmet Ödülü” ne layık görüldü. Japonya’da Hukuk bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Doktora yapan Wakizaka; Japonca, Türkçe, İngilizce, Azerice, Osmanlıca bilmektedir.