Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Çorum Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışına ve Çorum Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Kutlu Şahlanış Gecesi’ne katıldı.
İlk olarak edilen dualar ve kurban kesiminin ardından Çorum Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra Ocak binasını gezdi. Gençlerle bir istişare toplantısı gerçekleştiren Kılavuz “Türk Milleti’nin iyi bir şekilde yönetiminin tesisi adına ülkücü gençlerin milli manevi değerlerle bürünüp millet, memleket faydasına hizmet edebilecek makama gelmeleri için evvela iyi bir eğitim almalıdır. Ülkü Ocakları olarak bizim de eğitimli bir nesil yetiştirmek, yetiştirdiğimiz bu gençleri Türk Milleti’nin ve devletinin hizmetine sunmaktan başka bir gayemiz yoktur. Bizim hedefimiz; bilimsel anlamda ilerleme kaydederek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyan, milli ve manevi hassasiyetlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmektir. Türklüğün tarihinden güç alan, İslami gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkarmaktır. Çünkü bizler içinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında milli ve müreffeh bir Türkiye’nin inşası, diğer ülkelere bağımlı olmaktan kurtulunması, her alanda yerel üretimin güçlendirilmesinin dış ülkeler merkezli fikirlerle değil ancak kendi değerlerimizle mümkün olabileceğini düşünüyoruz. Milletimizin değerlerinden ve gerçeklerinden uzak, toplumun sosyal yapısına uygun düşmeyen gelişmelere yol açabilecek nitelikteki adımların bizim yaşadığımız temel sorunların çözümü noktasında katkı sağlamayacağını düşünüyoruz. Ülkemizin sahip olduğu gençlik potansiyelini doğru bir şekilde kullanmak ve yönlendirmek için az önce bahsettiğim eksende gece gündüz demeden çalışıyor, hayata geçirdiğimiz projeleri her geçen üzerine daha da koyarak sistemli bir şekilde devam ettiriyoruz. Bu yolda destek bizden, gayret sizlerdendir. Hepinize inanıyor ve güveniyorum. Yeni hizmet binanızın da faaliyete geçmesiyle daha büyük bir şevkle çalışacağınızı biliyorum. Allah yolumuzu ve bahtımızı açık etsin.” İfadelerini kullandı.
Ocak binasındaki istişarelerini tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra Çorum Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Kutlu Şahlanış programına katılmak üzere beraberindekiler ile birlikte salona geçti. Program kapsamında ilk olarak Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Hattab İmal bir konuşma yaptı.
Çorum Ülkü Ocakları Başkanının konuşmasını tamamlamasının ardından Genel Başkanımız Olcay Kılavuz da bir konuşma gerçekleştirdi. Kılavuz konuşmasında “Ülkü Ocakları tarihinden aldığı kutlu miras ve gerçekleştirilmesi gereken ideallerinden ötürü adeta gündüz durmadan gece uyumadan tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Eğitim odaklı hayata geçirdiğimiz projeler tüm hızıyla devam ediyor. Eğitim odaklı hayata geçirdiğimiz projeler tüm hızıyla devam ediyor. Çünkü Ülkü Ocakları olarak bizler sağlam bir geleceğin yolunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz. İyi bir eğitim almamış, olayları tüm yönleriyle analiz edemeyen dar bir ufka sahip olan bireylerin vatanımızı ve milletimizi ileriye götüremeyeceğini düşünüyoruz. Her gencimizin milli ve müreffeh bir Türkiye’nin yeniden inşasını tabiri caizse kızıl elması olarak kabul edip, bu hedef çerçevesinde hayatını programlaması gerektiğini düşünüyoruz. İdeallerimizi gerçekleştirmek, fikirlerimizi iktidar yapmak adına kendinizi iyi yetiştirmelisiniz. İçinde bulunduğumuz çağı yakalamak ve her alanda yerli üretime geçebilmek için teknolojik gelişmelere ayak uydurmalısınız Bilginin yenemeyeceği gücün ve aşamayacağı engelin olmadığını aklınızdan çıkarmalısınız.” Dedi.
Son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmelere de değinen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “ Ülkemiz tarihinin en gayri milli yönetimiyle karşı karşıyadır. Demokratikleşme kılıfı adı altında ihanetin dahi sınırlarını zorlayan pek çok icraat yapılmaktadır. Terörü bitirme bahanesiyle mukaddes saydığımız tüm değerlerden taviz verilmiş, bu değerlerimiz itibarsızlaştırılmıştır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlarımız terör örgütünün karşısında yalnız ve çaresiz bırakılmıştır. Bütün bu olanlar karşısından ise mevcut siyasal iktidar yolsuzluk batağının içine batmışken devletin imkanlarını şahsi zevkleri için kullanmaya başlamıştır. Milletimiz yoksullukla boğuşurken kendilerini düşünen; saraylar yapıp uçaklar alan bu zihniye karşı tavrımız “Beytül Maldan bir giysi dahi çalanın cenaze namazı kılınmaz.” diyen Resulullah’ın tavrıdır. Başta dış güçler olmak üzere bölünme senaryosunun piyonlarıyla saf tutmuş AKP iktidarına karşı dik duran, asla taviz vermeyen yegane yapı Ülkücü Hareket olmuştur. Tüm bu karanlık tabloya rağmen tarihimizden aldığımız kutlu misyon gereği devletimizi ve milletimizi tünelin sonundaki aydınlığa kavuşturma görevi yine Ülkücü Hareketin yiğit evlatlarına kalmıştır. Buradan yüreği vatan için çarpan, Türkiye’nin geleceği için endişeye kapılan, çocuklarına güzel bir ülke bırakmak isteyen tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum:
Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de işaretmiş olduğu üzere; Sizleri Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısaca hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Hazreti peygamberin “ birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” hadisinden hareketle Birlik ve beraberlik içerisinde yılmadan, yorulmadan mücadeleye atılmalıyız. Bugünkü moda tabirlerin aksine büyük ve bağımsız Türkiye’yi yeniden inşa etmeliyiz.” dedi.
Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından Ali Kınık ve Osman Öztunç sahne alarak sevilen şarkılarını seslendirdi.
Programın tamamlanmasının ardından Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.

Add Comment