Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma günü nedeniyle bir dizi programlar yaptı. Bu programlar kapsamında Mevlidi Şerif okuttu. Ekmek ve hoşaf ikramında bulundu.

Ülkü Ocakları il Binasında gerçekleşen program akşam namazı sonrası başladı. Kuran-ı Kerim ve okunan Mevlid sonrası devam eden programda Çanakkale Şehitlerine dualar edildi. Günün anlam ve önemine binaen konuşma sonrasında Ekmek ve hoşaf ikramında bulunuldu.

Programın ardından bir basın açıklaması yapan Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan ‘İstiklal Savaşı’nda elde edilen zaferin adeta bir ön sözü ve başlangıcı olan Çanakkale Zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, aynı şuur ve inançla, mukaddes emanetinizi daha yükseklere taşıma gayreti verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Eskişehir Ülkü Ocakları olarak; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz’ dedi.

Program ikramların ardından sona erdi.

Add Comment