Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Programı Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Üniversite teşkilatı hazırladı. Yunus Emre kültür ve sanat merkezinde düzenlenen Ege Türkülerinden Oluşan ve “Ölümsüzlüğe Nağmeler” adı verilen program bir süre önce Ege Üniversitesinde bölücü hainler tarafından Şehit Edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na ithaf edildi.

Program saygı duruşu istiklal marşı sonrası “Ege koridorlarında bir karanfil” isimli sinevizyon gösterimi ve Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan’ın kısa konuşması ile başladı. Şiir ve Türkü akşamının sunuculuğunu gazeteci yazar Hüseyin Güven ve İrfan Akın’ın yaptı. Yönetmenliğini ve koro şefliğini ESOGÜ öğrencilerinden Birsen Çakmak’ın yaptığı Türk Halk Müziği korosu birbirinden güzel ege türkülerini seslendirdi. En çok alkışı “Başbuğlar ölmez, Fırat’lar ölmez” çalışması aldı. Programda birbirinden güzel ege türkülerinin yanı sıra şiirlerde yer aldı. Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan kendi yazdığı ve Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na atfettiği “Gülüyordun Çocuk” şiirini seslendirdi.

Duygulu anların yaşandığı güzel geceye Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan, Eskişehir- Tepebaşı Ülkü Ocağı Başkanı Oğuz İduğ,  Eskişehir-Odunpazarı Ülkü Ocağı Başkanı İlker Yıldırım, MHP Mv Adayları Dr. Kayıhan Çağlar, Dr. Emine Edizgil, Timur Fauk Yatmaz, MHP Tepebaşı Bel. Meclis üyesi Eyüp Yılmaz, MHP Odunpazarı Bel. Meclis üyesi Av. İnan Ersoy, MHP İl Yöneticisi Muammer Öztay, Azerbaycanlılar Dernek başkanı Cavid Aydın, Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilcisi ve Türk Tarım Orman-Sen Eskişehir-Kütahya şube başkanı Hüsnü Tuncer, MHP Odunpazarı Bşk yard. A.Kemal Günaydın, Mustafa Selçuk, Bilal Temen, Asuman Temen Cihan, İsmail Meşelikaş Merkez, Odunpazarı, Tepebaşı ve taşra ocak başkanları ve yöneticileri, Üniversite başkanları ve teşkilat üyelerinin yanı sıra birçok vatandaş katıldı.

Program sonrasında Eskişehir Ülkü Ocakları programda emeği geçen herkese teşekkür plaketi verdi. Plaketleri protokol üyeleri sahneye çıkarak birer bire kısa konuşmalar eşliğinde verdi. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Add Comment