Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan ve ocak yönetiminden oluşan bir heyet Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan konu ile ilgili açıklamasında; “Bizler 2 ay önce atandık. Yönetim kurulumuzu oluşturduk. Ziyaretler, iadeyi ziyaretler, programlar dolayısıyla ziyaretimizi daha önce planlamıştık. Bugüne nasip oldu. Kentimiz çok farklı ve güzel. Adı üzerinde eski ve özel bir şehir. Bizimde Eskişehir için düşünce, fikir ve çalışmalarımız var. Bizlerinde fikirleri, umutları ve hayalleri var. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in dediği gibi “her şey bir hayal ile başlar” bizler de hayalimizi ve içimizde ki umudumuzu yitirmeden üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getireceğimizi beyan ettik. Üzerinde çalıştığımız projeler var. Zaten 2013 yılı ve Haziran ayına kadar Eskişehir “Türk Dünyası Kültür Başkenti” ve “UNESCO 2013 Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti” Bu süreci yakinen takip ettik/ediyoruz. Bizlerin projelerine uygun bir kavramın olduğu düşüncesiyle projelerimizi sözlü olarak Sayın Valimizle paylaştık. Destek istedik. Sanatsal, kültürel ve davamızla ilgili tiyatro, konferans ve paneller düzenliyoruz. Bu konularda Özellikle Türk Dünyası Kültür Başkentliği/Kalıcı eserler konusunda üzerinde özel çalıştığımız/basına daha sonra detaylıca açıklayacağımız çalışmayı kısaca aktardık. İnşallah projelerimizi yazılı ve prosedürlere uygun olarak önce Valiliğimize sonra ilgi kurumlara ileteceğiz. Çok yakın zamanda projemizle ilgili imza kampanyası başlatacağız. Halkımıza anlatıp destek isteyeceğiz. Valimiz Sayın G. Azim Tuna Bey bizleri çok iyi karşıladı.. Proje ve düşüncelerimizi dinledi. Bizlerin duruşunu takdir ettiğini beyan etti. Ziyadesiyle memnun ayrıldık

Karşılıklı sohbet ve ikramların ardından Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan ve beraberindeki heyet Eskişehir Valiliği’nden ayrıldı.

 

Add Comment