Eskişehir Ülkü Ocakları Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümünde Ülkü Ocakları binası önünde düzenlediği programla ülküdaşlarımızla bir araya geldi.

Programa Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan MHP İl Teşkilatı, Odunpazarı İlçe Başkanı Serdar Ulucan, Tepebaşı İlçe teşkilatı, Merkez , Odunpazarı, Tepebaşı Ülkü Ocakları, STK’ların temsilcileri, Sendika başkanları Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı, Türk Sağlık-Sen Başkanı Hüseyin Kararman, Kamu-Sen il temsilcisi Hüsnü Tuncer, Türk Büro-Sen Eskişehir Şube Başkanı Metin Ucal ve üyeleri, çok sayıda teşkilat üyeleri, üniversiteliler ve Eskişehirli vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.Eskişehir Ülkü Ocakları Engin Şahan’ın konuşması ile devam etti. Şahan konuşmasında “Başta Hakkâri’de şehit olan askerlerimiz olmak üzere, Soma’dan, asansör facialarından, Karaman’ın Ermenek ilçesindeki kömür madeninde yaşanan kazaya kadar ucuz ölümler ülkesi haline gelindiğinden bahsetti. Bu yüce Türk Milletinin sabrıyla daha fazla oynamaktan vazgeçilmelidir” dedi. Programda Eskişehir Kültür Derneği (ESKÜLTÜR-DER) Mehter takımı vermiş olduğu konserle programa renk kattı. Programa katılan halk mehter takımına eşlik etti.

Add Comment