Her sene düzenli olarak gül dağıtılan Kutlu Doğum haftasında bu senede gelenek bozulmadı. Peygamber Efendimiz(SAV)’in Dünyaya gelişi nedeni ile kutlanan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Tepebaşı Camii önünde ve yoldan geçen vatandaşlara gül dağıtıldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gül dağıtımında Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanımız Engin Şahan da gül dağıtımı yapan gençleri ziyaret etti, gençlerle hasbihal edip fotoğraf çektirdi.

Akabinde basına açıklamada bulunan Eskişehir-Tepebaşı Ülkü Ocağı Başkanı Oğuz İduğ  duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti; En güzel dinin son peygamberi olarak selamladığımız Hz. Muhammed’in doğum yıldönümünü bir kez daha kutluyoruz.

Bütün ömrünü iyiliğe, güzelliğe, sevgiye, adalete vakfetmiş ve en güzel insan örneği olarak şekillenmiş Peygamberimiz, biz ülkücülerin de kızıl elması ve İlay-ı Kelimetullah sevdasının yılmaz ve şaşmaz rehberidir.

Biliyoruz ki O, çoğunluğu oluşturan müşriklere iman ve itibar etmemiş, en zor anlarda dahi hak yolundan, hakikat yolundan sapma göstermemiştir. Onların baskılarına, zorbalıklarına, işkencelerine dayanamayarak zafiyet gösterenlerden olmamıştır.

Biliyoruz ki O, Müslümanlar arasına nifak sokanları, Allah adına birbirini vuran Müslümanların ateşine odun taşıyanları ebediyen lanetlemiştir.

Hamdolsun bizlere ki, Allah’a ve O’nun Resulüne imanımız vardır ve bu nedenle de biliyoruz ki, zafer sadece ve sadece inananların olacaktır.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Eskişehir-Tepebaşı Ülkü Ocağı olarak Tepebaşı Camii önünde halkımıza çiçek dağıtarak alemlerin en büyük insanı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) doğum gününü kutladık. Kutlu Doğum haftası etkinliklerimiz ocağımızda okunacak mevlid Şerif ve ocak gençlerimize Peygamber Efendimizin hayatı hadisleri sünnetleri ile ilgili bilgilendirme sohbetlerimiz ile devam edecektir. Bu vesileyle tüm islam aleminin mübarek kutlu doğum haftası kutlarım.

 

Add Comment