Odunpazarı Ülkü Ocakları tarafından “Destanlaşan Ülkücü Hareket” gecesi kapsamında Ülkücü Hareket sinevizyon gösterisi, şiir dinletisi ve mini bir konser düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleşen programa, Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan, MHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Çalışıcı, Türk Eğitim-Sen Başkanı Haydar Urfalı, Türk Sağlık-Sen Başkanı Hüseyin Kararman, Türkav Başkanı Hasan Sezer, Eskişehir İl Ocak Eski  Başkanlarından Kadir Bıyık, Oğuzhan Ünal, Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Ayhan Uçkun, İlçe Ocak başkanları, dernek üyeleri, STK’ların temsilcileri, çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Odunpazarı Ülkü Ocağı Başkanı Deniz Durak konuşmasında “Eskişehir’de, Odunpazarında ülkücü hareketin güçlü olduğu gerçeğini göstermek birlik ve beraberliği pekiştirmek için böyle bir gece düzenledik. Etkinliklerimiz artarak devam edecek. Biz ülkücü gençlik olarak davamızın peşinde tek yüreğiz. Biriz beraberiz. Binlerce yıllık şanlı tarihimizden aldığımız güçle, azim ve kararlılıkla, geçmişte var olduğumuz gibi bugün de varız, Allah’ın izniyle gelecekte de var olmaya devam edeceğiz. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen ocaklı gençlerimize, uzaktan ve yakından gelerek bizleri onurlandıran değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Programda konuşan Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Engin Şahan “Ülkü Ocakları Türk-İslam ülküsü davasının yaşandığı yerdir. Peygamber efendimiz, “Bir elime ay ve güneşi verseler davamdan vazgeçmem “demiştir. Ve işte Ülkü ocakları da bir peygamber ocağıdır” Ülkü Ocakları ayrıca birer eğitim ve kültür kurumudur. Bir milleti millet yapan, temel değerleri, gerçekleştirme noktasında mücadele etmeliyiz. Özellikle yaşadığımız çağda popüler kültürün etkisi altında erimemek, kaybolmamak için zamana karşı değerlerimizi ilelebet yaşatmak için özel bir çaba, özel bir gayret harcamamız gerekiyor. Artık her şeyi doğrudan yaşatmak, geçmiş dönemlerde olduğu gibi, bugün Türkiye’mizde, devlet olarak, millet olarak, birey olarak, ya da dostlarımızla giremediğimiz dağ başındaki bir eve, dünyanın öbür ucunda, iletişim sunduğu nimetlerle anına girilebiliyor, anında ulaşılabiliyor durumdayız. Bunu iyi ve doğru biçimde değerlendirmeliyiz. Demem o ki! Türk gençliği önceliğini eğitime vermelidir. Vatanımıza, davamıza ve değerlerimize hizmet noktasında uzmanlaşmalıyız. Kendimizi geliştirmeli, yere sağlam basmalı, doğru ve emin adımlarla yürümeliyiz. Beşeri sermayemizi ilim tahsil ederek artırmalıyız. Çünkü bilgisiz insan temelsiz binaya benzer. Ne mutlu ki Ülkücü gençlerimiz böyle bir zaman diliminde kendilerini cezp edecek daha kolay şeyler varken, vatan diyorlar, millet diyorlar, milli kültür diyorlar, peygamber diyorlar, Allah diyorlar. Ve bizler sizlerle gurur duyuyoruz.  Bu zamanın kültür etkisinde ayakta olmak, var olmak gerçekten zordur. Bilincindeyiz. Bu zaman diliminde mücadele zordur bunuda biliyoruz. Bizler sizlerden razıyız, Allah’da sizlerden razı olsun” dedi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Add Comment