Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanlığı her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programlarına bu yıl da devam etti. Halkın yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen iftar programına, Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanı Avukat Bilgin Ertaş, Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Erzurum Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin  il ve ilçe teşkilatları ve ilçe başkanları, Kadın Kolları teşkilatı katılım gösterdi.

Vatandaşları oldukça etkileyen Semazen Gösterisiyle başlayan program,daha sonra Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanlığı bünyesinde Ramazan ayı boyunca okunan Hatm-i Şerif’lerin duaları yapılarak başta Peygamber (s.a.v.) efendimizin mübarek ruhlarına, Hz. Adem(a.s)’dan bugüne kadar gelip geçmiş bütün peygamberlerin mübarek ruhlarına, Din, vatan, hak ve hakikat Uğuruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin  ruhlarına, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş Beyefendi’nin ruhlarına hediye edildi. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam edilip, Ezan okunması ile oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından söz alan Ülkü Ocakları İl Başkanı Avukat Bilgin Ertaş, iftar programına katılan, vatandaşlara teşekkür etti ve şunları söyledi;

‘’İçinde bulunduğumuz bu mübarek aya rağmen kahpe terör örgütleri, kanlı yüzlerini bir kez daha göstermiştir. İstanbul Atatürk Hava Alanı’nda gerçekleştirilen saldırıda yine ocaklarımıza ateş düşmüş, yürekler yanmıştır. Öncelikle saldırıda şehid düşen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Fakat eli kanlı terör örgütleri ve onları destekleyenler bilmelidir ki ; Türk Milleti hiçbir zaman yenilmeyecek, terör karşısında boyun eğmeyecektir. Kalleş saldırıları gerçekleştirenler, asil Türk Milleti’nin kararlı duruşunu bozamayacak, kinimizin şiddetinde boğulacaktır. Bizler Ülkücü Hareket olarak her zaman devletimizin güvenlik birimlerinin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Ve yine biliyoruz ki bugün terör olaylarının yoğun olarak yaşandığı bölgelerde canla başla terörle mücadele eden yiğitlerin derdi kutsal vatan toprağıdır, derdi Vatan olanlara, derdi Bayrak olanlara selam olsun’’ dedi.

Ayrıca güzel ahlaklı, donanımlı gençlerin yetişeceği en güzel yerlerin Ülkü Ocakları olduğunu vurgulayan Ertaş; ‘’Ülkü Ocakları bir Eğitim ve Kültür Vakfıdır, Ülkü Ocakları güzel ahlakın öğretildiği, vatana millete hayırlı birer evlat olma şuurunun kazandırıldığı bir ilim ve irfan yeridir. Ülkü Ocakları, eğitim fonksiyonun yanında, gençlerimizin geleceklerine ışık tutacak, sosyal ve fen bilimlerin öğrenilmesinde ve öğretilmesinde katkıda bulunulan bir yerdir. İşte bu sebeplerden dolayı tüm vatandaşlarımızı, bütün genç kardeşlerimizi Ülkü Ocakları’na davet ediyoruz’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

Add Comment