Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin 99. Doğum gününde, Başbuğ Alparslan Türkeş’in fotoğraflarından oluşan sergiyi ziyarete açtı.

Erzurum Ülkü Ocakları İl Sosyal Faaliyerler, İl Basın Yayın Birimi ve il yönetiminin desteği ile, Başbuğ Alparslan Türkeş’e ait 99 fotografı hazırlandı ve şehrin en işlek alanı olan Yakutiye Kent Meydanında görücüye sunuldu.
Erzurum’un sert iklim şartlarına rağmen, vatandaşlar sergiye yoğun ilgi gösterdi. Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
Açılışta konuşan Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanı Avukat Bilgin Ertaş: ” Türk Milliyetçiliğinin, Türk Milletinin Başbuğu, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin doğumunun 99. Yıldönümü ile, hem onu yad etmek, hem de vatandaşlarımıza onun güzel hayatını anlatmak, onu daha iyi tanıtmak için böyle bir sergi açtık. Çok şükür sergimize vatandaşlarımızın ilgisi yoğun oldu ve bu vesileyle vatandaşlarımızla bir kez daha kucaklaşma fırsatı bulduk. Rabbim birlimizi dirliğimizi bozmasın, bugün fotoğraflarını sergiyeerek yad ettiğimiz,  Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

Add Comment