Erzurum Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi 23 Nisan’ı çocuklarla birlikte kutladı.

Şehrin en önemli meydanı olan Lala Paşa Meydanında açılan standda, Erzurum Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi üyeleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için, Yüz boyama etkinliği, Parmak boyaları ile Türk Bayrağı yapımı, Balon dağıtımı, Palyaço gösterileri düzenledi ve program sonunda çocuklara tatlı ikramında bulundu.

Erzurum Ülkü Ocakları Bayan Birim Başkanlığına getirildiği günden beri bütün önemli gün ve haftalarda etkinlikler düzenleyerek farkındalık yaratan çalışmalarıyla dikkat çeken Bayan Birim Başkanı Sena  Solmazgül, Programın açılışında kısa bir konuşma yaptı. Günün anlam ve önemine dikkat çeken Solmazgül;  ” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu anlamlı günü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak hediye etmiştir. Bizler bilmekteyiz ki bugünün çocukları gençleri yarınlarımızın teminatı, bizlerin geleceğidir. Ülkü Ocaklarının temsilcileri olarak bizlerin temel gayesi Türk İslam ahlakına bağlı, Vatan, millet sevdalısı bir gençlik yetiştirmektir. Bugüne kadar bu çizgide devam eden çalışmalarımız, ebediyete kadar devam edecektir. Bu vesile ile bütün çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum” dedi.

Program boyunca ablalarıyla doyayısa eğlenen çocuklar, yüzlerine çizdirdikleri ay yıldızlarla ellerindeki boyalarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek mutlu bayramlarını ölümsüzleştirmeyi unutmadılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment