Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının açılması ile birlikte Erol Güngör Gelişim Programının ikinci yıl çalışmalarına başlandı.

Ülkü Ocakları Genel Merkezince düzenlenen; Erol Güngör Gelişim Programı kapsamında 13-16 Eylül tarihleri arasında toplamda dört farklı günde  yirmi üç ilin iştirakı ile Erol Güngör Gelişim Programı İl Koordinatörlerimiz; Erol Güngör Gelişim Programı Genel Koordinatörü, Genel Başkan Yardımcımız Sina Özçelik ile bir araya gelmiştir. Yeni eğitim sezonu hasebiyle düzenlenen ilk il koordinatör toplantısında Genel Başkan Yardımcımız Sina Özçelik tarafından İl Koordinatörlerimize yönelik, programın amacı ve kapsamı hakkında bir sunum yapılmıştır.

Bunun yanı sıra icra edilen eğitim faaliyetlerinde verim ve motivasyonun arttırılmasına dair düzenlenen atölye çalışmalarının ardından yapılan toplantılarda Erol Güngör Gelişim Programı İl Koordinatörleri ile fikir teatisinde bulunulmuş; önümüzdeki eğitim-öğretim yılının yol haritası çıkarılmıştır.

Erol Güngör Gelişim Programı 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı kapsamında düzenlenen İl Koordinatör toplantıları önümüzdeki günlerde diğer illerimizin de katılımı ile tüm hızı ile devam edecektir.

Erol Güngör Gelişim Programı, Ülkü Ocakları bünyesinde emsal teşkil edecek vasıflara sahip ortaöğretim kademesindeki genç ülküdaşlarımızın, kişilikte ve fikriyatta sağlam birer ülkücü birey olabilmesi için tertip edilen bir programdır. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde ortaöğretim kademesinde bulunan Ülküdaşlarımızdan gerçekleştirilen sözlü mülakat sonrasında ahlaki, şahsi, ilmi ve sosyal yanlarını güçlendirmek amacıyla uzun vadeli özel bir programa tabi tutulmaları amaçlanmaktadır.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve 11. Sınıf katılımcılarının dahil olduğu Erol Güngör Gelişim Programı finali 16-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Osmaniye’de başarıyla gerçekleştirilmişti. Erol Güngör Gelişim Programının final sınavlarının gerçekleştirildiği kampımızda 5 gün boyunca on dokuz farklı şehirden seçilerek gelen ülküdaşlarımız birçok faaliyette bulunarak katılım sertifikalarını bizzat Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un katılımı ile almıştı. Genel Başkanımızla tanışıp sohbet etme imkanı bulan genç ülküdaşlarımız, yeni ve güçlü arkadaşlıklar edinerek kamptan ayrılmıştı.

Add Comment