Elazığ Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen ve “Simit-Hurma- Zemzem Suyu” menüsünden oluşan iftar yemeği, geniş katılımla gerçekleştirildi.
Zulüm altında olan tüm Müslümanlara destek amacıyla tertiplenen programa, Elazığ Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Av. Veysel Esen, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuzhan Demir, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Abdulvahap Erdem, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Başkanı Sevgi Arıca, , teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program öncesinde değerlendirmelerde bulunan Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat Taşkın: “Mübarek Ramazan Ayı’nı idrak ettiğimiz şu günlerde İslam coğrafyalarına bombalar, mermiler yağarken, biz yağmur altında iftar yapıyoruz ne kadar şükretsek az.” dedi.
Başkan Taşkın sözlerini şöyle sürdürdü;
“Biz “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” diyen, tek hurma ile oruç tutan bir rahmet peygamberinin ümmeti, çağdaşları zavallı köylüleri aç aslanların önüne atarak eğlenirken, kuşlar karınlarını doyursun diye evlerinin damına yuva yapan bir imparatorluğun varisi, üzüm hoşafı ile cephede koca bir gün geçiren Çanakkale kahramanlarının ahvadıyız; ama gelin görün ki yetimlerden, öksüzlerden bihaber, apartmandaki komşumuza selam vermeye imtina eden, İslam coğrafyaları kan ağlarken, Peygamber katili Siyonistler Gazze’de, onların beslemesi İŞİD Türkmeneli’nde, Kızıl Çin Doğu Türkistan’da Müslümanları kıyıma uğratırken, Müslümanlar en temel hakları olan oruç farizelerini yerine getiremezken, 5-6 çeşit yemekle orucunu açan ve bunu da sosyal medya aracılığıyla deşifre eden vurdumduymaz bir nesil haline geldik.
Bugün bize dikta edilen bu nemelazımcılık, bananecilik, bu görgüsüzlük bu duyarsızlık bizim dinimize, bizim örfümüze yabancı bir şey. Popüler kültür aracılığıyla yapılan bu algı operasyonuna karşı Elazığ Ülkü Ocakları olarak bu manidar iftarı düşündük ve insanlarımızın da İslam Coğrafyaları’nda cereyan eden bu olaylara karşı daha duyarlı olmaları için kamuoyu oluşturmak istedik. Açmış olduğumuz yardım sandığıyla belki karınca misali; ama manevi değeri yüksek bir yardım kampanyasını da gerçekleştirmiş olduk. Bu sandıkta toplanan paralar kuruşu kuruşuna zulüm altındaki İslam Coğrafyalarına gönderilecektir.
Daha önce de sizler aracılığıyla deklare ettiğimiz Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan Türkmeneli’ne yardım temalı kampanyada da toplanan 20 tır erzak tüm engellemeler ve tehditlere rağmen bizzat Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz önderliğinde Kerkük’e ulaştırılmıştır. Bu vesileyle bu hususu da kamuoyu ile paylaşmış olalım. Siz değerli basın mensuplarına ve iftarımıza katılan tüm kurum, kuruluş, STK ve vatandaşlara tekrardan teşekkür ediyoruz.
Düzenlenen programın ardından toplanan kalabalık hep birlikte akşam namazını eda ederken, namaz sonrası ise zülüm altındaki Müslümanlarlar için dua edildi.

Add Comment