Elazığ Ülkü Ocakları’nda “Başbuğ Alparslan Türkeş Haftası” Etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdi

İlk olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hayatı izlendi. Burada Bir açıklama yapan Ülkü Ocakları yöneticilerinden Haker Melih GÜNEŞ, Alparslan TÜRKEŞ’in Türk Gençliği için büyük bir lider gerçek ve Türk Milleti’nden yana bir fikir adamı olduğunu ve bu anlamıyla hayatının genç kuşaklar tarafından bilinmesi gerektiğini düşündüklerini, bu nedenle de böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

İkinci etkinlikte ise Elazığ İzzet Paşa Cami’inde Başbuğumuz Alparslan Türkeş için mevlid-i şerif okuttu. yaklaşık 600 kişinin katıldığı mevlid-i şerif programı sonrası mikrofonlara açıklama yapan Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat TAŞKIN şunları söyledi: “Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ Türk siyasi hayatına mühür vurmuş büyük bir devlet adamıdır, bu nedenle vefatının 18. yıldönümünde birtakım etkinliklerle kendisini anıyor ve genç nesillere tanıtmak istiyoruz. Bu etkinliklerin biri de bu mevlid-i şerif programıdır. Merhum Başbuğumuzu saygı ve rahmetle anıyoruz. Katılan herkese teşekkür ederim.”dedi.

Üçüncü etkinlikte Elazığ Ülkü Ocakları’nın Elazığ Belediyesi’ne yapmış olduğu resmi başvuru sonucunda Zübeyde Hanım Caddesi’nden TOKİ’ye çıkan büyük bulvara Türk Siyasi hayatına damgasını vurmuş Alparslan TÜRKEŞ’in ismi verildi. Belediye Başkan Yardımcı Asım Nazırlı, Belediye encümenleri, Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri ve Ülkü Ocaklı gençlerin katılımıyla gerçekleşen bulvar açılışında bir konuşma yapan Elazığ Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Murat Taşkın şunları söyledi: “Bugün buraya MHP kurucu genel başkanı, Allah, kitap vatan millet sevdalısı, Ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için verilen büyük varlık mücadelesinin komutanı, sadece Türkiye Türkleri’nin değil Dünya Türklüğü’nün lideri, Türk Milliyetçileri’nin Ülkücüler’in BAŞBUĞ’u, büyük fikir ve devlet adamı Alparslan Türkeş’in isminin verildiği bulvarın açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Alparslan Türkeş Bulvarı uzun zamandır gündemde olan, Ülkücüler’in ısrarla beklediği bir istekti. Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz Bey’le yaptığımız görüşmeler neticesinde Elazığ Alparslan TÜRKEŞ Bulvarı’na yine BAŞBUĞUMUZ’un 18. Ölüm yıl dönümü olan bu günde kavuşmuş bulunuyor. Başta bulvar meselesi ile alakalı bizi kırmayan ve gerekli hassasiyeti gösteren Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz Bey’e ve bu meseleyi sürekli gündem de tutan MHPli encümenlerimiz olmak üzere bu iş de emeği geçen bu işe vesile olan herkese teşekkür ediyoruz. Açılan bulvarımızda trafiğin kazasız belasız akmasını ve bulvarımızın şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”​dedi

Elazığ Ülkü Ocakları olarak Büyük Türk Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in uçmağa varışının 18. seney-i devriyesi dolayısıyla başlatmış olduğumuz ‘Başbuğ Alparslan Türkeş Haftası’ faaliyetlerinde son olarak Alparslan Türkeş hatıra ormanının açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat Taşkın bugün de Orman Ağaçlandırma Müdürlüğü’nün katkılarıyla Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’nı oluşturmuş bulunmaktayız. Başbuğumuzu; özellikle yine bugün sabah saatlerinde açmış olduğumuz Alparslan Türkeş Bulvarı ve şu an oluşturduğumuz Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı gibi kalıcı eserlerle Elazığ’da yaşatmaya çalışıyoruz. Programlara gelerek bizi yalnız bırakmayan kıymetli ülküdaşlarımıza ve siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Açıklamalarında sonra Elazığ Ülkü Ocakları Teşkilat mensupları yaklaşık 400 fidan dikimini gerçekleştirerek Merhum Alparslan Türkeş için hatıra ormanını oluşturdular.​”dedi.

Add Comment