Elazığ Ülkü Ocakları Türk Dünyası Masa Birimi tarafından 3 Mayıs Milliyetçiler Günü münasebetiyle Elazığ Ülkü Ocakları Konferans Salonu’nda konferans düzenlendi.
3 Mayıs Milliyetçiler Günü isimli konferansı İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kaan YALÇIN verdi.
Bir açılış konuşması yapan Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat TAŞKIN: “Kıymetli Misafirler
3 Mayıs 1944 Türk’ün ruh dünyasında derin izler bırakan travmaların son bulduğu, Türk Milliyetçiliği fikrinin zindanlardan taşıp meydanlara sığmadığı tarihin adıdır.

Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ ve ATSIZ Hocamız başta olmak üzere, Türk Milliyetçiliğini şiar edinen 23 kişinin devrimbazlara ve Türk Düşmanlarına karşı göstermiş olduğu dik duruşla Ülkücü Hareketin temelleri atılmıştır.

Bu kutlu günün anlam ve önemini değerli hocamız Kaan YALÇIN’dan dinleyeceğiz, kendisine teşekkür ediyor, bu vesile ile mübarek Miraç kandilinizi de kutluyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kaan YALÇIN Türkçülüğün ve Turancılığın tanımını yaptıktan sonra, 3 Mayıs 1944’te yaşanan olayların öncesini, sonrasını ve perde arkasını anlattı.

Konferans sonrası Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kaan YALÇIN’a Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat TAŞKIN tarafından plaket taktim edildi.

Add Comment