Elazığ Ülkü Ocakları 3 Mayıs Milliyetçiler gününde “3 Mayıs Milliyetçiler günü” yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş mehter takımının eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanından Ahmet Aytar Meydanına kadar yapılarak, meydanda Kuran-ı Kerim tilaveti okunup akabinde Mehter takımı Gösterisi ve at asporumuz okçu gösterisi yapıldı.

Programın açılış konuşmasında Ülkü ocakları Elazığ İl Başkanı Mehmet Ali Çiçek;” Milliyetçilik, Dünya Milletleri Arasında Geçen Mücadelede En Büyük Güç Olma Özelliğini Her Dönemde Korumuş Ve Millet Olma Kavramının Neleri Feda Etme Veya Neleri Koruma Olgusu Olduğunu Bugünlerde İliklerimize Kadar Hissetmekteyiz.  Böylesine Önemli Bir Olgu Olan Milliyetçilik, Tarih 1944’ü Gösterdiği Vakit Dönemin Siyasi İktidarı Tarafından Hor Görülen, Aşağılanan Bir Mefhum Haline Gelmiştir. İşte Böyle Bir Ortamda Bir Avuç Türkçü Aydın Bu Tutuma Karşı Dik Duruşlarını Göstermiş Ve Dönemin İktidar Sahiplerine Karşı Direnmişlerdir. Bu Türkçü Aydınlar Dönemin İktidarınca Nizam Düşmanlığı Ve Irkçılık Gibi Suçlamalara Maruz Kalarak Yargılanmış Ve Tabutluklarda İşkencelere Tabi Tutulmuştur.

3 Mayıs Türk Milliyetçiliğinin Varlık İradesini Ortaya Koyuşunun Tarihi Vesikalarından Birisidir. Türklüğün İzzet Ve İsmetine Yakışır Bir Hareket Tarzıyla Ortaya Çıkan Bu İrade, Dönemin Siyasi Gelişmelerine Karşı Milli Bir Refleks Göstermiş Ve Çok Büyük Bedeller Ödemiştir. Tabutluklarda Aylarca Fiziki İşkencelerin Yanında Psikolojik Baskılara Da Direnen Türk Milliyetçilerinin Gayretleri Ve Amaçları Bugün Daha Anlam Kazanmıştır. Bölücü, Yıkıcı Her Unsur Ve Yapıların Karşısında Kale Gibi Duran Türk Milliyetçileri; Türk Milletinin Bekası Ve Güvenliği İçin Dün Olduğu Gibi Bugün Ve Yarında Bedeller Ödemeye Hazırdır.

Yüce Türk Milleti Ve Devletimizin Son Yıllarda Yaşadıkları Ve Hem İçteki Hainler Hem De Dıştaki Azmettiricileri Tarafından Yaşatılmaya Çalışılanlar, Milletimizin Huzuru, Devletimizin Gücü Ve Bekası Konusunda Türk Milliyetçiliğinin Ne Denli Önemli Bir Olgu Olduğunu Her Zamanki Gibi Ortaya Koymuştur. Milli Kültürümüzün, Ahlak Ve Fikir Yaşantımızın Geliştirilmesi, Milli Ve Manevi Değerlerimizin Gelecek Kuşaklara Aktarılması, Milli Birliğimizin Kuvvetlendirilmesi, Toplum Yapımızın Sağlamlaştırılması Ve Türklüğün Yüceltilmesi Olarak İfade Edebileceğimiz Türk Milliyetçiliğinin Önemli Günlerinden Birini Teşkil Eden 3 Mayıs Milliyetçilik Günümüz Kutlu Olsun. Bu Vesile İle, Haksız Suçlamalarla Maruz Kaldıkları İşkenceler Hatta Ölümlere Karşın İnançlarından Vazgeçmeyen Onurlu Türk Milliyetçilerini Rahmetle Anıyoruz.

Bu Önemli Günde İçlerindeki Milli Şuur Ve İman Ateşi Bir An Olsun Sönmeyen Ve Türk Milliyetçiliği Tarihinin Altın Sayfalarını Oluşturan, Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız, Reha Oğuz Türkkan Ve Nicelerini Bir Kez Daha Rahmet Ve Minnetle Anıyoruz.

Birkaç Serdengeçti inanmış yiğit,
Anlatmaya yetmez kalemle kâğıt,
Öyle bir direndiler yaratan şahit,
Türk’üm diyenlere çok selam olsun.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene! “ dedi.

                                                                        

 

 

 

 

 

 

Add Comment