​Elazığ Ülkü Ocakları köy kütüphanelerinin ikincisini Elazığ’ın Dallıca (Üngüzek) Köyü’nde kurdu. Yaklaşık 2000 kitapla kurulan kütüphaneye kısa zaman önce Nobel Ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ismi verildi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış töreninde bir konuşma yapan Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat Taşkın:

“Saygıdeğer dava arkadaşlarım,  değerli Üngüzek köyü sakinleri:

Biz ilk emri “Oku” olan yüce bir dinin ve davası âleme nizam vermek olan kutlu bir hareketin mensupları olarak okumanın ve bilimin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz.

Elazığ  Ülkü Ocakları olarak ilkini Dadeş köyünde “Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu” kardeşimizin adına açtığımız köy kütüphanelerinin ikincisini bugün  burada Üngüzek  köyünde açıyoruz. Bu mütevazı kütüphaneye de Türk’ün başını dik eden medar-ı iftiharımız Nobel ödüllü bilim adamı “Prof. Dr Aziz Sancar” Hocamızın ismini vermeyi kararlaştırdık. Değerli köy muhtarımız Sami Arslan’ın Bey’in de konuyla yakından ilgilenmesi ve bizlere yardımcı olmasıyla açılışımızı bugün gerçekleştiriyoruz.
Değerli misafirler, bu millet; devleti ve milletiyle tek bağı maaş almak olan kravatlı mankurtlar, kürsü sahibi hainler, boynunda tasma taşıyan akademisyen bozuntuları ile değil ancak ve ancak Aziz Sancar gibi kendini bilime ve milletine adamış vatanperver akademisyenler sayesinde şahlanacaktır. Bu bilinçle kütüphane  açılışlarımızın ilerleyen zamanlarda tekrarlanacağını ve yeni Aziz Sancar’lar yetişsin diye elimizden geldiği kadar çok sayıda köyde kütüphaneler açmayı planladığımızı duyurur, bu etkinliğe katılan ve başta köy muhtarımız Sami Arslan Bey olmak üzere bu etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür ederiz.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

Add Comment