Elazığ Ülkü Ocakları, Ülkü Ocakları İl Binası’nda Türk Kızılayı Elazığ Şubesi ile Kan Verme Etkinliği tertipledi. 09.00’dan 17.00’a kadar devam eden etkinlikte Ülkü Ocağı Mensupları ve vatandaşlar 123 ünite kan verdi. Burada bir basın açıklaması yapan Elazığ Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Murat TAŞKIN:

“Değerli Basın Mensupları öncelikle sizlerin ve şahsınızda tüm Basın Camiası’nın 10 Ocak Basın Çalışanları Gününü kutluyorum.

Elazığ Ülkü Ocakları olarak geleneksel hale getirdiğimiz ve bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Kan Bağışı Etkinliğimize hoş geldiniz.

En klişe tabirle Kan, acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Cenab-ı Allah Maide Süresi 32. Ayette şu şekilde buyurmuştur. “Kim haksız yere bir insanı öldürürse bütün insanlığı öldürmüş gibidir, her kim de hayatını kurtarmak suretiyle bir insanı yaşatırsa bütün insanlığı yaşatmış gibidir.” Kanın üretilebildiği herhangi bir fabrika olmadığı için kan bağışının önemi bu ayeti kerimeden de net bir şekilde anlaşılıyor.

Biz Elazığ Ülkü Ocakları olarak yürütmüş olduğumuz sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal farkındalıklar oluşturmaya devam edeceğiz.

Bu etkinliği birlikte düzenlediğimiz Türk Kızılay’ı Elazığ Şube Yöneticilerine, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Fatma HANEGE ve Yönetimine, buraya gelen Kızılay Çalışanlarına ve kan veren teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi

Daha sonra  bir konuşma yapan Türk Kızılayı Elazığ Şube Yöneticisi Selçuk DAĞTEKİN, kan bağışının öneminden bahsedip, diğer sivil toplum kuruluşlarının da aynı duyarlılığı göstermeleri gerektiğini söyleyerek, Elazığ Ülkü Ocakları’na bu hassas etkinlikten dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

Add Comment