Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanlığının düzenlediği  “Türkiye ve Türk Dünyasının Meseleleri” adlı konferans halkın yoğun katılımı ile Edirne Devecihan Kültür Merkezinde gerçekleşti.

İlgi ve katılımın yüksek olduğu konferansta Gençlerimizin katılımın yoğunluğu dikkat çekti. Konferansa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Daha sonra konuşmasını yapmak üzere Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Taner Albayrak kürsüye çıktı. Albayrak konuşmasında “ Ülkemizin zor günlerden geçtiğini, bu zorluğunda aşılması için ülkü ocaklarına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Ülkü ocaklarının öneminden bahseden Albayrak gençlerimizin çok çalışmasını gerektiğini ve başarılı birer ülkücü olarak bayrağı her yerde temsil etmelerini istedi.” Ardından konuşması yapmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu Türkiye ve Türk Dünyasını ilgilerinden meselelere değinerek konuşmasına başladı. Konuşmasında özellikle dünyadaki Türk nüfusun yoğunluğuna dikkat çeken Pehlivanoğlu dünya üzerindeki bütün Türklerle iletişime geçilmesi gerektiğini belirtti. Konuşmasına Doğu Türkistan ve Suriye’deki Türkmenlerin sorunlarını anlatarak devam etti. Konuşması büyük ilgi ile takip edildi. Konuşmanın ardından soruları yanıtlayan Pehlivanoğlu dinleyenlere teşekkür etti.

Konuşmanın bitimi ile birlikte günün anısına Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Sayın Av. Özcan Pehlivanoğlu’na hediyeler takdim edildi.

Add Comment