Ülkücü Şehit Şükrü Sancak 19 Aralık 2000’de Ramazan ayı iftar vaktinde orucunu açmak için beklerken, iftara 4-5 dakika kala hain teröristler tarafından Zeytinburnu Ülkü Ocakları’na düzenlenen alçakça saldırıda henüz 15 yaşında iken şehadet şerbetini içmişti.
Şehit Şükrü Sancak için Edirne Süloğlu, Büyük Gerdelli Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulup, pilav-ayran-helva dağıtıldı. Edirne Ülkü Ocakları, MHP Süloğlu İlçe başkanı ve Ülkücü camiadan birçok kişinin yoğun katılım gösterdiği programın ardından da Ülkücü Şehit Şükrü Sancak’ın kabri ziyaret edilerek, dualar eşliğinde kabri başındaki Türk Bayrağı yenilendi.
Edirne Ülkü Ocakları İl başkanı  Taner Albayrak yapmış olduğu konuşmasında;

‘’15 sene önce daha 15’inde gençliğini yaşayamadan şehadet şerbetini içen Şükrü Sancak kardeşimiz için yine bir araya gelerek mevlidimizi okutup, kabri başında dua ederek kıymetli ülküdaşımız  Şükrü Sancak’ı Ahde Vefa’nın bir örneğini göstererek bugün burada toplanıp anmış bulunmaktayız. “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz..”
Her sene olduğu gibi Şehidimizi unutmadık, unutmayacağız. Üzerimize düsen görevi yerine getirmek için her sene kabri başında toplandığımız gibi yine toplanıp anmaya devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Add Comment