Davamız, Türklüğü İslam’ın Billur Kabında Parıldatma Davasıdır.

 

Davamız,  Türklüğü İslam’ın Billur Kabında Parıldatma Davasıdır.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sinan Ateş tarafından Yalova Ülkü Ocakları Başkanlığına Bora Tanaçan, Kırklareli Ülkü Ocakları Başkanlığına Kırklareli Üniversitesi’nden Arş.Gör. Mürsel Tekin atandı.

Genel Başkanımız; Yalova, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ olmak üzere 4 ile ziyarette bulundu.

Ülkü Ocakları’nın teşkilat yapısı, Ülkü Ocakları yayınları, faaliyetleri ve gündem üzerine konuşmalar yaparak, Ülkücü gençliğe tavsiyelerde bulundu.

 

Genel Başkanımız Ülkücülükten Geçinenlere Şu Sözlerle Yüklendi

Genel Başkanımız Sinan Ateş Geçmişte Ülkü Ocakları’ından aldıkları sıfatları kullananlar için: “Son günlerde maalesef demokrat ülkücü, bağımsız ülkücü gibi kavramlar türettiler. Demokrasi ile Ülkücülük kardeş kavramlardır. Dolayısı ile Demokrat Ülkücü diye garabet bir kavram olamaz. Ülkücü zaten demokrattır. Dolayısıyla Ülkücülüğün adını tahrif etmeye çalışanlara müsaade etmeyeceğiz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Ülkücülüğün patenti MHP ve Ülkü Ocakları’ndadır.“ dedi.

Ülkücülüğün ana şemasını ‘’ Davamız Türklüğü İslam’ın Billur Kabında Parıldatma Davasıdır’’ sözüyle ifade eden Ateş ülkücü gençlere şu sözlerle yol haritası çizdi:’’Davamızı tarif ederken Türklüğü İslam’ın billur kabında parıldatma davasıdır diyoruz. Israrla Türklük gurur ve şuuru ile İslam ahlak ve faziletini yaşayacaksınız ve yaşatacaksınız diyoruz. Son dönemlerde müşahede ediyoruz ki deizm gençliğimiz arasında ciddi artış göstermiştir. Kâinatımızı kusursuz şekilde yaradan Allah’ın bizi başı boş bırakması mümkün müdür?  Burada iş önce sizlere düşmektedir. Davamızı gençlere anlatmalısınız. Çıkardığımız yayınları öncelikle sizler özümseyeceksiniz. Ülkücülük bir sonuç değil süreçtir. İnsan hayatında sürekli tekâmül eder ve gelişir. Yayınlarımızı okuyup özümseyip çevrenizdeki insanlara okutmalı ve anlatmalısınız. Ocağımıza gelen her bir gencimizin bir spor dalı ile uğraşmasını arzu ediyoruz.

 

 

Çevrecilik Milliyetçiliktir

Genel Başkan Ateş Ülkü Ocakları’nın çevrecilik çalışmalarını ve çevreciliğe verdikleri değeri şu sözlerle ifade etti: ‘’Yeni kurduğumuz çevre bilim ve teknoloji ve spor birimlerimiz var. 62 ilde 62.000 fidan ektik. Türkiye genelinde 43 milli parkta binlerce ton çöp topladık. Soyu tükenen hayvanlar ile ilgili çalışmalar yaptık. Sizlerde bu anlamda kendi vilayetlerinizde endemik bitkilerin, nesli tükenen hayvanlar, doğal alanların korunması ve benzeri alanlarda çalışma yapmalısınız. . Çevrecilik milliyetçiliktir diyoruz. Bu vatanın toprağı suyu hayvanı bitkisi her şeyi bizim için özeldir. Hepsi ilgi alanımızdır.’

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Yayınları ve Faaliyetleri

Sinan Ateş Ülkü Ocakları olarak yapmış oldukları faaliyetler ve hayata geçirdikleri yayınlar hakkında: ‘’Bir Ülkücünün en önemli vazifesi Ülkü Ocaklarının dergisini okumak ve okutmaktır. Öncelikle 10 bin basıp 4 bin satan Ülkü Ocakları dergimizin tirajını ilk olarak 50 bine taşıdık. Şuan Ülkü Ocakları Dergisi Türkiye genelinde 50 bin satmaktadır. İnşallah bunu yıl sonu itibari ile 100 bine çıkaracağız.

Bunun yanında Bilge Türk ismiyle dergimiz çıkmaktadır. Ortaöğretim gençliğine hitap eden bu dergimizin tirajı 10 bindir. Bu dergimizin özelliği içerisinde her kesime hitap eden, kültür, sanat, çevre, bilim, teknoloji ve spor konuları barındırmasıdır. Bu dergimizi farklı görüşe sahip bir çok anne baba bizden çocukları için talep etmektedir.

Bunlara ek olarak Dönence ismiyle bir kültür sanat edebiyat dergimiz de üç ayda bir yayınlanmaktadır. Eylül ayı itibari ile iki aya düşüreceğiz.

Türk dünyasından haberlerin yer aldığı Türk eli isimli bir haber bültenimiz 15 günde bir internet sitemizden yayınlanmaktadır.

Bu yayınlarımızın çoğunu dijital ortama sesli olarak da yükledik. Görme engelli kardeşlerimiz için bulabilirsiniz.  Çok yakın zamanda da Türk Masallarını çocuklarınıza internet sitemizden dinletebileceksiniz. Emperyalizm bu anlamda çok daha fazla çalışıyor. İnternete girip bir çizgi film izlediğiniz takdirde sübliminal mesaj ile çocuklarınıza ulaşabiliyorlar.  Hadis-i Şerif uyarınca Düşmanınızın silahı ile silahlanmazsak yarışmamız mümkün değildir. Dolayısı ile masallar çizgi filmler oyunlar bu alanların hepsinde bulunmak zorundayız.

Yine benimde konuşmacı olarak katıldığım 23 Şubat 2019 tarihinde Serhat şehrimiz Kars’ta yaptığımız ‘’Hocalı’da Türk Soykırımı’’ panelimizi kitapçık olarak bastırdık.

Türk Milliyetçiliğinin Siyasallaşması ( CKMP’den MHP’ye 1965-1969) kitabımızıda yayın hayatına kazandırdık.

19 Mayıs 2019 tarihinde Milli Mücadele’nin 100.yıldönümü münasebetiyle Samsun’da Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı etrafında geçen on konu başlığına dair 40 makalenin sunulduğu ve 10 maddelik Sonuç Bildirgesi’nin yayınlandığı I. Uluslararası Gençlik Kongresi ve Gençlik Şöleni’ni düzenledik. 8 ülkeden katılımın olduğu 19 Mayıs 2019’da Samsun’da düzenlenen Uluslararası Gençlik Kongresi’nde sunulan makalelerin ve Sonuç Bildirgesi’nin olduğu kitap da temmuz ayı içinde okurlarımızla buluşturacağız.

Kültürel faaliyet kapsamında 2 farklı tiyatro grubumuz tarafından il ve ilçelerimizde, Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun kitabından esinlenerek hazırlanan Her Bizans’a Bir Fatih isimli tiyatro oyunu ve Namık Kemal’in Vatan Yahut Silistre isimli tiyatrosu sahnelendi

Add Comment