Dün akşam saatlerinde PKK tarafından Dağlıca’da gerçekleştirilen kahpe saldırıda Genel Kurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre 16 kahraman askerimiz şehit olmuş, 6 askerimiz de yaralanmıştır. Yaşanan bu olay milletimizi çok büyük bir üzüntüye sevk etmiş, ciğerlerimizi sızlatmıştır.
PKK dün bir televizyon programında Cumhurbaşkanının da bizzat ifade ettiği gibi “Çözüm sürecinde silah stoklamıştır.” Bu itiraf sürecin mimarı olan kişi tarafından birinci ağızdan deklare edilmiştir. Bu süreçte ordunun elinden operasyon yetkisi alınmış, PKK’nın alan hâkimiyeti kurması için bütün koşullar elverişli hale getirilmiştir. Bölücüler Türkiye tarihinde hiçbir zaman görülmediği ölçüde etkinlik kazanmıştır. Bu rezil politikalar ‘çözüm’ adı altında uygulanmış ve ne yazık ki bugünkü sonuçları doğurmuştur. Bunca acının yaşandığı bir ortamda utanmadan, arlanmadan Türk milletinin aklıyla alay edilmektedir. Mehmetçiklerimizin canı üzerinden siyasi hesap yapmak, insani ve vicdani hiçbir ilkeyle açıklanamaz. İnsan olan böylesi bir zilletin içinde olamaz!
Milli güvenliğin sağlanması için ‘Demokratik Açılım’ adlı ihanet projesinden derhal vazgeçilerek, her yönüyle etkin bir terörle mücadele politikasının ortaya koyulması zaruridir. Türk milleti siyasi iktidardan boş sözler değil, devlet olmanın gereklerinin yerine getirilmesini beklemektedir.
Terörü palazlandıran, meşrulaştırmaya çalışan ve teröre sessiz kalanlar da en az teröristler kadar suçludur, aşağılıktır. Türk milleti terörün yayılmasına fırsat veren siyasetçileri, terörü meşrulaştırmaya çalışan yazarları, teröre yardım ve yataklık eden yerli ve yabancı bütün unsurları hafızasında tutacak ve hesapların görüleceği günü sabırsızlıkla bekleyecektir. Milli birlik ve bütünlüğümüze kast eden herkes bu ihanetin bedelini de ödeyecektir. Türk milletinin sabrını sınayanlar, gücünü test edenler mukadder yenilgileriyle muhakkak yüzleşecektir. Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar niyaz ediyoruz. Canımız tende olduğu müddetçe hatıralarını yaşatacağımıza ve intikamlarını muhakkak alacağımıza dair söz veriyoruz. Büyük Türk Milletinin başı sağ olsun!
Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
7 Eylül 2015

Add Comment