Çevrecilik Milliyetçiliktir.

Çevrecilik Milliyetçiliktir.

 

15 Nisan 2019’da çevre kirliliği için “Çevrecilik Milliyetçiliktir” sloganıyla çalışmalara başlayan  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, o günden bu yana çevrecilikle alakalı birçok projeye imza attı.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, bu doğrultuda Ülkü Ocaklarına geri dönüşüm kutuları temin edilmesi, nesli tükenmek üzere olan yaban hayvanlarıyla ilgili toplumsal duyarlılık projelerinin hayata geçirilmesi, Yılkı atları ile alakalı Türkiye geneli araştırmalar yapılıp , toplanan verilerin ilgili kurum ve kuruluşlara raporlanması, her ilde ilköğretim öğrencileriyle fidan dikme çalışmasının hayata geçirilmesi , sürdürülebilir turizme katkı sağlamak amacıyla ve çevre temizliği gerçekleştirmek adına programların düzenlenmesi gibi faaliyetleri hayata geçirdi. Türkiye genelinde milli parkların temizliği ile ilgili başlatılan duyarlılık projesi kapsamında 43 milli parkta ve doğal alanlarda geri dönüşümü mümkün olmayan plastik ve poşet atıkları toparlayarak önemli bir farkındalık çalışması gerçekleştiren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 53 ilde 52 bin fidan dikerek çevreciliğe verdikleri önemi bir kez daha göstermişti.

Çevre Kirliliği ile mücadeledeki duyarlılığı ile ön plana çıkan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, hafta sonu sabah sporunu farklı doğal alanlarda yapıyor. Spor sonrası gençlerle birlikte spor yaptıkları alanda çevre temizliği yaparak çevre duyarlılığını kalıcı hale getiriyor. Sinan Ateş bu hafta sonu sporunu Kızılcahamam Ülkü Ocaklarıyla birlikte Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında yaptıktan sonra beraberindeki gençler ile birlikte çevre temizliği yaparak “Çevrecilik milliyetçiliktir.” mesajını yineledi.

 

Add Comment