24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçim süreci seçmenlerimizin yüksek katılımıyla tamamlanmıştır.
Cumhur İttifakı’nın zaferi ile sonuçlanan seçimlerin ülkemiz ve Türk-İslam âlemi adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ileri görüşlülüğü ve devlet adamlığı sayesinde Türkiye ve Cumhur İttifakı; küresel merkezlerin sinsi planlarını bozmuştur. Bunu yaparken de yalnızca Allah’a güvenmiş ve aziz Türk milletinden destek almıştır.
Bu seçim sonuçları ülkemiz üzerine oyun oynayanlara, Türklüğü bu topraklardan söküp atmaya çalışanlara, Türk vatanını mahkûm etmeye çabalayanlara karşı: “Bu memleket tarihte Türk’tü halde Türk’tür ve ebediyete kadar Türk kalacaktır” iradesinin tezahürü olmuştur.
Türkiye artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yönetilecektir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket de ülke yönetiminde daha etkin bir konumda olacaktır. Bu sürecin mimarı olan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de ifade ettiği gibi “MHP Türk siyasetinin kilit partisi olmuş, mecliste denge ve denetleme görevini üzerine almıştır.”
Milliyetçi Hareket Partisi, TBMM’de kurduğu güçlü grupla Türk milletinin sesi ve sözcüsü olmaya devam edecektir.
Bu seçimde Türkiye genelinde büyük bir azim ve fedakârlıkla partimizin başarısı için çalışan, ter döken Milliyetçi-Ülkücü Hareketin saygıdeğer mensupları her türlü övgüye layıktır.
Şahsım da; kıymetli Mersinli hemşerilerimizin teveccühleri ile yeni yasama döneminde Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, ülkemiz ve ülkümüz adına hizmet etme şerefine erişmiştir.
Takdirleriyle şahsımı aday gösteren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi başta olmak üzere, seçim çalışmalarında beni bir an bile yalnız bırakmayan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları İl, İlçe Başkanlarımıza, teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza ve her bir ülküdaşıma can-ı gönülden şükranlarımı ifade ediyorum.
TBMM’de şahsıma vazife tevdi eden kıymetli Mersinlilere teşekkürlerimi sunarken; yüce Meclis’te gönül coğrafyamızın, ülkemizin, milletimizin, Mersin’in ve Türk gençliğinin sözcüsü ve savunucusu olacağımı ifade etmek isterim.
Gayret bizden takdir ve tevfik Allah’tandır.
Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
25 Haziran 2018

Add Comment