Bursa Ülkü Ocakları 3 Mayıs Milliyetçiler Gününde ‘’ 3 Mayıs Ruhunu Ebediyen Yaşasın Diye Bayrağını Al Sen De Gel’’ yürüyüşünü büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılacak olan misafirler, Bursa Ülkü Ocakları binası önünde toplandı.

En önde Türk bayrağı olmak üzere tarihteki Türk devletlerinin bayrakları ve ülkücü gençlerin kendi hazırladıkları pankartlar taşınarak yürüyüşe başlandı. Yürüyüşün ardından İl Ocak Başkanımız Kasım GÜLER Bey basın açıklaması yaptı. İl Ocak Başkanımız Kasım GÜLER Bey konuşmasında : Ol deyince olduranın adı ile… Büyük Türk milletine, derin sevgi ve saygılarımla arz ederim. Değerli Dava arkadaşlarım, Yiğit Bozkurtlar, Cefakar Asenalar Beyefendiler, hanımefendiler… Yaradılıştan üstün kılındığına inandığımız Yüce Türk milleti… Bugün, Türk ve Türklük üzerine kurulan kumpasların talan edildiği, Türkçülük – Turancılık bayrağının göndere çekildiği, Izdırabın şerbettir diye göz kırpmadan içilmeye başlandığı, “Yürü deyince dağları yürüten, Dur! Deyince, kalpleri durduran” Türk milletinin öz evlatlarının, Türklük ateşini harladığı bayramlaşmış bir gündür. Kutlu Olsun. Yeryüzünün kağanı Tanrı Kut Mete’nin, Kılıcının ucu Avrupa’nın en ücra köşesine kadar uzanan Attila’nın Türk adını devletleştiren Bumin Kağan’ın Cihan Hakimiyeti Mefkuresine, soluksuz ulaşmaya çalışan İstemi Yabgu’nun Esareti kalbinden hançerleyen İlteriş Kağan’ın Yurt açan Sultan Alparslan Han’ın Çağrı beğin, Tuğrul beğin, Karamanoğlu Mehmet beğin, Söğüt’ü çınarlaştıran Osman beğin, Karadan gemiler yürüten Sultan Mehmet Han’ın, Yıldırım gibi esen Bayezit Han’ın, Fillere komut veren Timur’un Türkçülük fikrini sistemleştirme gayretine malik; Ağaoğlu Ahmet Beyin, Yusuf Akçura’nın, Gıspıralı İsmail beyin, Ziya Gökalp’in, Turan ordularının yiğit kumandanı Kahraman Enver paşanın, “Yaradılışımda bir fevkaladelik varsa o da Türk olarak dünyaya gelmemdir” diyerek, her bir yanı düşmanla çevrilmiş cennet vatan Türkiye’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşı yiğitlerin, Türklüğün boynu bükük davasına ömrünü veren Başbuğ Alparslan Türkeş’in Türkçülük mücadelesini hayatının tamamına yansıtan, Serdengeçmenin ne demek olduğunu öğrendiğimiz Atsızbeğin, Ve her Türk milliyetçisinin ruhunda hoyratça at koşturan Kür-şad’ın şad oldukları gündür 3 Mayıs. Değerli ülküdaşlarım, Mazisi kahramanlık destanlarıyla süslenmiş olan Büyük Türk milletinin ati’sinin karanlıkta kalma ihtimali olamaz. Yüzyıllardır süregelen Türk kahramanlığı, Türk Töresi ve yüksek Türk kültürünün yılmaz bekçileri olarak, Türklüğün aydınlık yarınları için canla başla çalışacağız. İlim, irfan, kültür, sanat elçileri olacak, ayaklarımız yerden kesilmemek kaydıyla yıldızlara ulaşacağız. Yeryüzünün derme çatma, mazlumu kahreden, zalimi ihya edenköhremiş sistemini yere çalıp, Türk medeniyetinin bir güneş gibi ışıldaması, Türk modernizminin dünyaya yepyeni bir soluk getirmesi için kısa zamanlarda büyük işler yapacağız.

Doğu Türkistan, Karabağ, Musul-kerkük ve azatlık bekleyen son Türk beldesinin kurtuluşuna dek, “şehadet şerbettir er kişiye” düsturuyla savaşacağız. Yenilenen Türk coğrafyasının ışığıyla yeryüzüne nizam getirecek kaidelerin temelini atacağız. Birleştireceğiz, bütünleştireceğiz, yıllardır oluk oluk kanayan Türklüğün yaralarını saracağız. “Can sağ iken yurt vermeyiz düşmana” şiarıyla içerde ve dışardamilletimize hasımlık güdenlerin tamamına karşı siper alacağız. Gururlu, onurlu ve milli şuurlu gençler yetiştirecek, Türk devletinin yükselmesi ülküsüne sadakatle bağlı kalmak suretiyle milletimizin hizmetine sunacağız. 3 mayıs ruhunu kaybetmeden, Yüksek Türk kültürü ve medeniyetiyle, ya dünyayı Türkleştireceğiz, ya Dünyaya hükmedeceğiz. Tanrı Türk’ü Korusun. ” ifadelerini kullandı. Ardından İl Ocak binamızda koro ekibimiz yer aldı.

Add Comment