Burs Kardeşliği Projesi 2018– 2019 Eğitim-Öğretim Yılında da Devam Ediyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı; Türkiye’de fikri hür, vicdanı hür, yüksek iradeye sahip, devletin ve milletin geleceğini ve sorumluluğunu taşımaya hazırlanan ve kendine güvenen bir gençlik istemektedir. Türk gençliğinin, geleceğin kuvvetli ve müreffeh Türkiye’sinin teminatı ve liderleri olduğu bilincindedir. Bu gaye doğrultusunda, dört yıldır aralıksız olarak devam eden “Burs Kardeşliği Projesi” beşinci yılında da devam etmektedir.
”Burs Kardeşliği Projesi” eğitim hayatında başarı gösteren ancak maddi desteğe ihtiyacı olan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, eğitime katkı sağlama amaçlı hayırseverler tarafından belli bir miktar burs verilmesini içeren sistemdir.
Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın had safhada olduğu bugünlerde bu proje kapsamında gönül köprüleri inşa edilmekte, paylaşmanın hazzı ve yardımlaşmanın sevinci bir nebze olsun hissedilmektedir. Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan Türk Gençliği’nin eğitimine kısmi de olsa bir katkı sağlanmaktadır.
Bursiyerlerin şehit ve gazi çocuğu olması tercih sebebi olup ailenin sosyo-ekonomik durumu, öğrencinin okul notları gibi hususlar değerlendirmede dikkate alınacaktır.
Burs bağışında bulunmak isteyen hayırseverler, 200 Türk Lirası tutarındaki burslarını bir veya birden fazla bursiyere verme imkânına sahip olacaktır. Bu süreç içerisinde Ülkü Ocakları hayırseverler ile bursiyerler arasında bir köprü vazifesi görecek ve burslar doğrudan hayırsever tarafından bursiyerin hesabına yatırılacaktır.
Burslar 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında, 2018 Ekim ayında başlayıp 2019 Haziran ayı da dâhil olmak üzere 9 ay olacaktır.
Burs vermek isteyen hayırseverlerimiz aşağıda belirtilen iletişim araçlarından kayıt yaptırabilir, merak ettikleri konularda bilgi alabilirler.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, proje kapsamında, burs bağışında bulunan hayırsever ile bursiyer arasında bağlantı kurulmasına vesile olup sadece koordineyi sağlamakla yükümlüdür.

3 EYLÜL 2018
ŞU ANDA BURS VERECEK OLAN HAYIRSEVER BAŞVURULARI ALINMAKTADIR!
Detaylı bilgi için:
Ülkü Ocakları Genel Merkez İrtibat Numaraları:
(0312)2854444 – 113 (Sosyal Sorumluluk Birimi)

Add Comment