Beşikdüzü Ülkü Ocakları Dizgine Yaylasında “Dizgine Türk Kurultayı” düzenledi. Saz ve Kemençe sanatçılarının sahne aldığı program adete bir miting havasında gerçekleşti. Katılımın çok yüksek olduğu Kurultaya çevre İlçe Ocak Başkanları ve İl Ocak Başkanı da katıldı.

Kurultayda açılış konuşmasını yapan Beşikdüzü Ülkü Ocakları Başkanı Doğukan ZIP: “Sayın Ülkü Ocakları Trabzon İl Başkanım,Çok kıymetli İlçe Ocak Başkanlarım,Değerli MHP İlçe yönetimi,Aziz dava arkadaşlarım ve muhterem misafirler.Dizgine Türk kurultayına hoş geldiniz,şeref verdiniz.Hepinizi selamların en yücesi olan yüce Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Esselamun aleyküm.

Türklüğün yok sayıldığı,milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı günümüzde, adı Türk olan bir kurultayda bizlere buluşmayı nasip eden yüce Allah’a hamdü senalar olsun.Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’inde dediği gibi ‘’ Kuvvet birliktir,davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.Bugün buradan tüm Türkiye’ye haykırıyoruz; ‘’ Biriz,beraberiz,ÜLKÜCÜ HAREKET’iz. Bu bozuk düzeni onarım için göreve talibiz.Çok değerli misafirler, Türk olmanın suç sayıldığı bu düzene bizler, Ülkücü hareket olarak baş kaldırıyoruz ve diyoruz ki buradan, Dizgine yaylasından, Kerkük’e,Musul’a, Telafer’e, Doğu Türkistan’a, Gök bayrağın ve al bayrağın dalgalandığı tüm Turan ellere Selam olsun.Derdiniz derdimiz, kavganız kavgamızdır.Soydaşlarımız için canımızı ortaya koymaktan geri durmayacağız.Atılacağız,atılacağız, daha ileri atılacağız.Bu duygu ve düşüncelerle daha nice kurultaylarda buluşmak ümidiyle hepinizi Allah’a emanet ediyor, saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Sağolun, Varolun.” dedi.

 

Add Comment