26 Şubat 1992′de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı’da Ermeniler tarafından vahşice katledilen soydaşlarımızı anılarak,yapılan soykırımı kınandı.

Anma programına Balıkesir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kürşat Can Ateş, İl Ocak Yöneticileri,Mhp İl Başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan  Balıkesir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kürşat Can Ateş “Hocalı katliamında 613 Azerbaycanlı kardeşimiz hunharca ve alçakça katledilmiştir. Hocalı Katliamı’nın 23. yıldönümünde derin bir acı ve üzüntü içindeyiz. Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermeni ahlaksızlığını aziz milletimiz lanetle ve nefretle hatırlayacaktır. Hocalı katliamında ve Ermeni işgalinde hayatını kaybeden soydaşlarımızın aziz hatıralarını teessürle anıyor, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” dedi.

Konuşmacı olarak Karabağ savaşlarında komutan olarak savaşan Bayan Doktor Rada Abbas, Tarihçi araştırmacı Ramazan Hüseyinov, Elçibey’in manevi kızı gazeteci Zülfiye Elçibey Akdağ, Öğretim üyesi Perviz Samedov, Siyasetçi Amina Valiyeva panelist olarak katıldılar.

Programa konuşmacı olarak katılan İl Ocak Başkanı tarafından plaket verildikten sonra program sona erdi.

Add Comment