Amasya Ülkü Ocakları 31 Aralık Mekke’nin Fethi ve Seyyit Ahmet Arvasi Hoca’nın Ebediyete İrtihalinin Yıldönümünde Mevlid’i Şerif Okuttu

Amasya Ülkü Ocakları tarafından Amasya Ülkü Ocakları İl Binasındaki Fırat Çakıroğlu Seminer Salonunda yapılan  programa, Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Veysel Saka, Ocak yöneticileri ve çok sayıda ülkücü üniversite öğrencisi katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, başta Peygamberimiz (S.A.V) olmak üzere, Başbuğumuz cennet mekan Alparslan Türkeş, Seyyit Ahmet Arvasi ve tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu dua edildi.Daha sonra Mekke’nin Fethi konulu sinevizyon gösterileri yapıldı.

Program sonrası konuşan Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Veysel Saka, “Mamak zindanlarında çilesini doldurduktan sonra inandığı ve ömrünü vakfettiği Türk milliyetçiliği davasını, bugün bizlere miras kalan eserleriyle tüm topluma anlatan Seyyid Ahmet Arvasi; Türklük ve İslamiyet’in birbirinden hiç bir şekilde ayrılamayacak olduğunu kavrayan değerli bir mütefekkirdir. Türklük ve Müslümanlık ikiliği yaratılarak zihinlerin bulandırılmak istendiği bir devirde, Türk – İslam düşmanı bu zevata en güzel cevabı Türklük ve İslamiyet’in bir güzel terkibi olan milliyetçilik anlayışıyla veren Arvasi Hoca, tüm mazlum milletlerin felaha ermesi için Türk milliyetçiliğini adres göstermiştir. İslam iman ve ahlakına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece İslam’ı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuuruna sahip olduğunu beyan eden Arvasi Hoca’nın ömrü Türk – İslam ahlâkının seçkin örneği olarak gönüllerimize yerleşmiştir. Arvasi Hoca’yı hayırla ve rahmetle yâd ediyoruz. Makamı cennet olsun” dedi. Herkesin yeni yılını da kutlayan Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka, Yeni yılda da Bozkurt’un başının dik, Ülkücünün alnının açık, Üç Hilal’in geleceğini Parlak olması temennisinde bulundu.

 

 

 

 

Add Comment