Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Amasya İl Başkanlığı düzenleyecek olduğu geleneksel iftar yemeği programını iptal ederek iftar için ayırdığı bütçeyi Kerkük’teki Türkmenlere göndereceğini bildirdi.

Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından başlatılan Irak Türkmenlerine temel ihtiyaç malzemeleri yardım kampanyasına daha fazla destek olmak için geleneksel İftar Yemeğini İptal ettiklerini açıkladı. Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka ‘Sen de doyur sen de giydir’ teması ile 25 Haziran 2014   günü başlatılan ‘Türkmen eline Türk’ün elini uzat’ kampanyası doğrultusunda Amasya’dan   toplanan 1 Kamyon dolusu yaşam malzemelerini Kerkük’de ki Türkmenlere gönderdiklerini,   önümüzdeki günlerde de bu yardımın daha büyüğünü yapacaklarını söyledi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka, “Kerkük’te Telafer’de soydaşlarımıza yapılan katliamdan ötürü Amasya’da düzenleyeceğimiz iftar programını iptal etmiş bulunmaktayız Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir   hadis-i şeriflerinde şöyle buyuruyor: ‘Yanı başınızdaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü’min değildir’ şeklinde konuştu.

Add Comment