Almanya Türk Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Aktaş ve Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızdan oluşan bir heyet Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde sıcak bir şekilde karşılanan 100 kişilik heyet ilk olarak Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u makamında ziyaret etti. Genel Başkanımız Almanya Türk Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Aktaş’ı makamında ağırladıktan sonra diğer misafirlerimizle tanışmak üzere salona geçti. Yurt dışında yaşayan kardeşlerimizle bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Kılavuz yaptığı konuşmada “Bugün burada sizleri ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızla aramızdaki hasreti dindirme fırsatı bulduk. Şunu hiç bir zaman unutmayın: Yaşadığınız yerlerde asla yalnız değilsiniz. Aramızda uzun mesafeler olsa dahi kurduğumuz gönül köprüleri ile yüreğimiz daima bir çarpmaktadır. Uzakları yakın eden temelinde Türk-İslam ateşi olan manevi zenginliğimiz aramızdaki bağları kuvvetlendirmektedir. Sizler Avrupa semalarında bayrağımızı gururla dalgalandıran, türlü baskılara rağmen Türklüğün ve Müslümanlığından asla taviz vermeyen, nereden geldiğini unutmayan, sıla özlemi çekse dahi varlığını peşkeş çektirmeyen kardeşlerimizsiniz. Verdiğiniz bu mücadele Ülkü Ocakları daima yanınızdadır. Dünya’nın neresinde bir Türk varsa derdi derdimiz olmuştur, olmaya da devam edecektir. Ülkü Ocakları sizlerin sorunlarını dile getirmeye, çözüm noktasında adımlar atmaya kararlıdır. Ülkemizde yaşanan siyasi tablonun aksine Türklüğümüzü silmeye, bizi önce kimliğimizden sonra geçmişimizden soyutlamaya çalışanlara karşı yek vücut mücadele edeceğiz. Son olarak Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği kutlu bir Ocaktır. Burası Türk-İslam davasını bayraklaştıran herkesin çatısıdır. Bizi yıldırmaya ve yolumuzdan çevirmeye çalışanlara inat yaşadığı yer neresi olursa olsun tüm vatandaşlarımızla birlikte yürüyecek bir olacak, iri olacak ve diri olacağız.” dedi.
Ocaklarımızın faaliyetlerini de anlatan Kılavuz bugüne kadar Ülkü Ocakları’nın hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verdi. Misafirlerimize Ülkü Ocakları dergisi de hediye edildi.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’a iyi dileklerini sunan misafirlerimiz daha sonra Genel Merkezimizden ayrıldı.
[gallery itemtag=”div” link=”file”]

Add Comment