Aksaray Ülkü Ocakları Ülkücü Şehit  Şevki Demir’i Mezarı başında andı.

Kuran-I Kerim Tilavetinden sonra Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Sercan Belgemen ”Bugün 80 öncesi ülkemizin bulunmuş olduğu durumda memleket mücadelesinde kendi canlarını hiçe sayan 5000 Ülkücü’den Aksaraylı iki Şehidimizden birin olan Şevki Demir Ağabeyin uçmağa vardığı gündür.
Onlar bu Vatanın has evlatlarıydı, Onlar hak bildikleri davalarını Ülkü denen nazlı gelini canları pahasına korudular.Diğer okul arkadaşları sözde imanı Bütünler apartman bodrumunda saklanırken Şevki Demir 1978 yılında Niğde’de hak bildiği davada uçmağa varmıştır.
Onlar bize öyle bir dava bıraktılar ki Atam Bilge Kağan’ın dediği gibi “Üstte Gök Çökmedikçe Altta Yağız Yer Delinmedikçe Bizim İlimizi ve Töremizi Kimse Bozamaz.”
Onlar Türk Yiğitlerinin yetiştiği dün Akıncı-Alperen-Yeniçeri gibi isimler alan bugün ise Varlığını Ülkü Ocakları adı altında devam eden Türk Milletinin Gençlik Aşısı Ülkü Ocaklıydılar.
BİZİM ÇOCUKLARDI.
Bu mübarek Ocağa yıllarca Göğüslerinde Ateş Gözlerinde Su Taşıdılar
HEPİMİZ GİBİ…
Dün olanlar varlığımızı devam ettirmek için hayatlarının baharında hak bildikleri yolda canlarını verdiler.Bugün ise biz onların yolunda dimdik ilerleyecek yeri gelirse canımızı vermekte tereddüt etmeyeceğiz.
Katılım gösteren Kıymetli Dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
“Zafer Her Zaman ALLAH’a İnananlarındır.Varlığım TÜRK Varlığına Armağan Olsun.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment