Ülkü Ocakları Adıyaman İl Başkanlığı Ortaöğretim Birimi Demokrasi Parkı’nda kitap okuma etkinliği düzenledi.

Ülkü Ocakları Adıyaman İl Ortaöğretim Birim Başkanı Bilal Özer öncülüğünde düzenlenen etkinliğe ortaöğretim öğrencileri ile ailelerinin yanı sıra okuma sevdalısı Adıyamanlı vatandaşlar da katıldı. Etkinlik Adıyamanlı vatandaşlardan tam not aldı. Memnuniyetlerini bizzat gelip gençlere bildirerek onlara teşekkürlerini ilettiler. Bunun yanı sıra yaptıkları etkinlik hakkında kısa bir açıklama yapan Ortaöğretim Birim Başkanı Bilal Özer şöyle konuştu:

“Ülkemizde okuma oranın az olduğunu sürekli dile getiririz ve bundan aşırı derecede yakınırız. Okuma oranın sürekli şikayet ederek artıramayacağımızı düşündüğümüz için de bol bol kitap okuma etkinliği ocaklarımızda düzenliyoruz. Bu işin sadece bizimle sınırlı kalmasını istemediğimiz için Ülkü Ocaklı gençler olarak bir farkındalık oluşturup okuma konusunda toplumsal bir bilinç ülküsüyle yola çıktık. Toplumda farkındalık oluşturma amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz çünkü gençlerimizin ailelerinin ve de orada bulunan değerli vatandaşlarımızın da bizlerden kitap talebinde bulunarak etkinliğimize katılım göstermek istemesi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı göstermektedir. Hatta okurseverlerin bizlere etkinliklerimiz için kitap yardımında da bulunabileceklerini söylemeleri bizleri hayli memnun etmiştir. Biz Ülkücü Hareketin neferleri olarak bu millete, devlete, vatana nasıl faydalı olacaksak o şekilde davranacağız. Biz Ülkücüler olarak bu vatana hizmetin okumaktan ve kendimizi okuyup bilimde geliştirmekten geçtiğini düşünüyoruz. Bu sebepten okuyacağız, okutmaya da devam edeceğiz.

Kentimizin çeşitli yerlerinde okuma etkinlikleri düzenleyeceğiz. Bunlardan ilkini de Demokrasi Parkı’nda yapmış bulunmaktayız. Bundan sonra da okuma etkinliklerimiz kentimizin çeşitli yerlerinde devam edecektir.”

Add Comment