Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı’nca 18 ocak 2015 tarihinde düzenlenecek olan ‘’Yeniden Dirilen Çukurova’’ adlı sempozyomun tanıtımı için Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular basın mensuplarıyla Adana Seyhan Otelinde bir araya geldi.

Adana’nın sadece Adanalılar için değil aynı zamanda da tüm Türkiye için önemli bir kent olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular; ’’Bu şehrin anlaşılması, anlatılması, tarihinin derinlemesine araştırılması, bugünün değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik etkili ve geçerli projelerin üretilmesi için bilimsel çalışmalar büyük önem taşımaktadır. Gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz sempozyum bu yönde hazırlanmıştır. Bizleri yarınlara taşıyacak olan bugünkü faaliyetlerimizdir’’ dedi.

‘’Yeniden Dirilen Çukurova’’ başlıklı sempozyumun Adana’nın tanıtımı ve anlatılması açısından büyük önem taşıdığını, Adana’nın kanayan her yarasına çözüm önerisi getirmek için, gece gündüz demeden  bilim insanlarıyla çalıştıklarını ifade eden Başkan Yunus Uzunlular sözlerine şöyle devam etti: ‘’ Uzun zamandan bu yana Adana’nın sorunlarını ve bu sorunların nasıl çözüleceğini çok kıymetli hocalarımızla istişareler ve değerlendirmeler yapıyoruz. Hocalarımızla ortaklaşa aldığımız karar neticesinde, sorunların konuşulduğu, çözüm önerilerinin bilimsel olarak ortaya konulduğu ve geleneksel hale getirmeyi planladığımız sempozyumlar ve çalıştaylar yapacağız. Bu vesileyle  18 Ocakt’a yapacağımız ilk sempozyumuzu sizlere ulaştırmaktan büyük kıvanç duyuyorum.’’

 

Sonuç Bildirgesini Kitapçık Haline Getireceğiz

Sempozyumun sonunda, tespit edilen sorunların ve çözüm önerilerinin kitapçık haline getirileceğini belirten Başkan Uzunlular; ’’Sempozyumun sonucunda ortaya çıkan sorunları ve çözüm önerilerini, başta sSayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’e ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Bey’e kitapçık halinde takdim edeceğiz. Bunun yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşlara, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey’e, Adana Valimiz Sayın Mustafa Büyük Bey’e sunacağız.’’dedi.

Sempozyum 18 Ocak Pazar Günü

Sempozyum hakkında bilgi veren Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular şunlatı söyledi: ’’Sempozyum saat 10:00 da başlayıp,  akşam saat 17:15’te sona erecek. Sempozyum Düzenleme Kurulu: Yunus Uzunlular, Serhat Koçak, Selçuk Öztürk, Durmuş Ali Tekin, Yavuzalp Solak, Ali Sert, Ali Görgün’den oluşuyor.  Sempozyum Onur Kurulu: Dr. Devlet Bahçeli, Olcay Kılavuz, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Hüseyin Sözlü, Yunus Uzunlular, Mustafa İzgioğlu. Bilim Kurulu: Prof.Dr. Hasan Bahar, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Prof. Dr. Feyzullah Eroğlu, Doç.Dr. Kutluk Kağan, Doç.Dr. Durmus Ali Arslan, Doç.Dr.Sadettin Baştürk, Yrd.Doç Hakkı Çiftçi, Yrd. Doç Mehmet Salih Erpolat. Katılımcılar:Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu,  Prof. Dr. Feyzullah Eroğlu, Prof. Dr. Muammer Tekeoğlu, Doç. Dr. Durmuş Ali Arslan, Doç. Dr. Saadettin Baştürk, Yrd. Doç. Hakkı Çiftçi, Yrd. Doç Mehmet Salih Erpolat,  Uzm Süleyman Gücek, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Arslan.’’

Add Comment