Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığının tertiplediği Ülkücü Şehitler Geleneksel İftar Programı Ülkücü Şehit Ailelerinin, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’ın, Eski Adana Ülkü Ocakları Başkanı MHP Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran, Eski Adana Ülkü Ocakları Başkanı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fikret Doğan, İlçe Ülkü Ocakları Başkanları ve Ülkü Ocakları mensuplarının katılımıyla Kuvam Hünkar Kahvesi’nde gerçekleşti.

İftar öncesi ve sonrası şiirler okunup canlı tasavvuf müziği dinletisi gerçekleştirilip sonrasında konuşma yapan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz;
“Kıymetli misafirler, değerli dava arkadaşlarım.
Ramazan ayını yaşadığımız bu mübarek günlerde vatan ve millet uğruna toprağa düşen, şehitlik makamına koşar adım giden ülkücü-milliyetçi hareketin aziz dava şehitlerini Onların manevi huzurunda anmak için bir araya geldik.

Aziz şehitlerimizin emaneti olan sizleri burada görmekten onur ve kıvanç duyuyorum. Hepiniz hoşgeldiniz, sayfalar getirdiniz.

Ülkücü şehitlerimiz; yaşadıkları döneme fedakarlıklarıyla hakim olmuş, cesaretleriyle davalarına yön vermiş, ülkeleriyle hayatlarına anlam katmışlardır. Her biri fikri mücadelelerinde zalimler ve karşıt düşüncelere meydan okumuş milli ve manevi ülkülerimizin aşağılanmasına izin vermemişlerdir.

Ülkücü şehitlerimiz; şerefli geçmişimizin birer abidesidir. Mücadeleleri kılavuzumuz, davaları yolumuz olmuştur. Öyle ki en zor şartlarda bile tereddüt etmeden ülkücülüğü akıl ve duyguda taşıyacak kadar olgunlaşmış, sarsılmaz iradeleriyle bizlerin yolunu aydınlatmışlardır.

Ülkücü şehitlerimiz; hak ve hakikat yolundan, Allah davasından ayrılmamış, siyasi ikbal peşinden koşmamışlardır. Her biri şanlı tarihimize samimiyet ve dürüstlükleriyle altın harflerle yazılmışlardır.

Ülkücü şehitlerimiz; Türkiye cumhuriyetinin zorlu süreçlerinde vatan nöbeti tutmuşlar ” BU VATANIN HA EKMEĞİNİ YEMİŞİM HA KURŞUNUNU ” diyerek örnek bir mücadele sergilemişlerdir. Canlarını, Türk Milletinin yükselişine, istiklâl ve istikbaline hediye etmişlerdir.

Bilge Liderimiz DEVLET BAHÇELİ’nin de dediği gibi;

bizim Vatan ve Millet nöbetimiz hiç bitmeyecektir. Şahsi yaşantımızdaki düzgünlük ve fikri istikrar, davamızı başarıya götürecek olgunluk ve kalitededir.

Kıymetli misafirler;
Şehitlerimize duyduğumuz özlemi kalplerimizde yaşatıyoruz. Bizler biliyoruz ki; Şehitlik Türk-İslam inancındaki en yüksek mertebe, cennetle ödüllendirilmiş ulvi bir makamdır. Onlar Cenab-ı Allahın huzurunda hazır ve diridirler. Yüce Rabbim bizlere de o kutsal makama ulaşmayı ve mahşer gününde onların yüzüne bakabilmeyi nasip eylesin.

Sözlerimi burada son verirken ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğluna kadar verdiğimiz ve acısına katlandığımız bütün şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız.
Millet, devlet ve bayrak uğruna hayatlarını kaybetmiş kutlu dava yolcusu ülküdaşlarımızı, aziz şehitlerimizi, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i sizlerin huzurunda bir kez daha minnet ve saygıyla anıyor, Cenab-ı Allah’tan hepsine rahmet diliyorum.” dedi. Sonrasında konuşma yapan MHP İl Başkanı Yusuf Baş tüm gelen misafirlere hoşgeldin dedikten sonra Ülkücü Şehit aileleri Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı ve Adana Taşmedreseliler Başkanı Fuat Toygar’a plaket takdiminde bulundu.

İftar sonrası Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz Ülkücü Şehit aileleriyle teker teker masalarına giderek mutluluklarına ve dertlerine ortak olma adına hasbihal etti.

 

 

 

 

 

 

 

Add Comment