’BOZKURT ARAMA KURTAMA’’ EĞİTİMLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Adana Ülkü Ocakları  tarafından kurulan  ‘’Bozkurt Arama Kurtarma Timi’’ eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Geçtiğimiz şubat ayında Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular’ın yoğun çalışmaları sonucu kurulan ve doğal afetlerde görev yapabilecek şekilde eğitilen ‘’Bozkurt Arama Kurtarma  timi’’ 10 kişiden oluşuyor. Kurulduğu ilk günden itibaren eğitimlerini hız kesmeden alan tim, her türlü doğal afette memleketin her köşesine yardım eli uzatmak için yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı uzman ekipler tarafından sıkı bir eğitimden geçen ‘’Bozkurt Arama Kurtarma Timi’’, bu hafta yangın söndürme, yaralı taşıma, İsveç oturağı, tırmanma ve çatıdan ip aracılığı ile inme hakkında bilgi aldıktan sonra uzmanların kontrolünde öğrendiklerini uyguladı.

VATAN İÇİN KUTSAL GÖREV

‘’Bozkurt Arama Kurtarma Timi’’ hakkında bigi veren Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular, ‘’ Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un bizlere her fırsatta söylediği ‘Ülkücüler, bu cennet vatan için, Aziz Türk Milleti için her alanda çalışmalarını aralıksız sürdürmelidir.’ Sözünden hareketle memleketimize her daim yararlı olmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bozkurt Arama Kurtarma Timi de bu manada projelerimizden bir tanesi. Allah göstermesin acil bir deprem ve buna benzer bir felaket durumunda bölgeye hızlı ve koordineli bir şekilde hareket ederek Allah rızası kazazedelere yardım edeceğiz. Bu kapsamda timimiz aldığı eğitimin her geçen gün hakkını veriyor. Böylesine kutsal göreve talip olan her gün kendini geliştiren Bozkurt Arama Kurtarma Timi’nde görev alan ülküdaşlarıma, timin her alanda eğitilmesinde yardımcı olan Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na, maddi manevi timimizin yanında olan Büyükşehir Beşlediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ederim.’’ dedi.

Bugüne kadar aldıkları eğitimlerden ocak ayı içinde büyük bir tatbikata imza atacak olan ‘’Bozkurt Arama Kurtarma Timi’’, haftada 3 gün boyunca eğitim almaya devam edecek.

 

 

 

 

Add Comment